Потене след лечение с антибиотици?

Потене след лечение с антибиотици?

Мнениеот dDedov » 09 Юли 2014, 10:20

Преди година се бях разболял от бронхит, пих какви ли не антибиотици, след приключване на курса с тях бях напълно здрав. Потенето започна откакто се разболях и не е спирало за ден!

Първоначално сметнах, че е заради болестта, след това заради продължителното лечение с антибиотици, но година по-късно продължава това, като всяка сутрин се събуждам с мокра възглавница и чаршафи, добре че не съм жена и къпя косата си всекидневно.
През деня потенето е по-малко, но ако случайно ме духне ветрец веднага започва подуване на лимфните възли и съм отново с настинка.

Ходих при ендокринолог, личната ми пусна и ДКК и при двете всичко е идеално :( точно заради това съм и толкова отчаян, на повечето хора им се потят краката и ръцете, а при мен започва от главата, врата и гърба...
Надявам се това потене да не продължи вечно и да ме посъветвате, какъв специалист да посетя или ако сте имали подобен проблем, как сте се справили с него?!

Благодаря предварително! :)
dDedov
 
Мнения: 71
Регистриран на: 27 Фев 2014, 13:28

Re: Потене след лечение с антибиотици?

Мнениеот ramimni » 09 Юли 2014, 10:25

И аз съм имала подобен проблем, но при мен беше по-тривиално, потенето беше най-често при подмишниците, не успях да го спра, но премахнах миризмата със сода за хляб, сутрин като се изкъпех разтварях сода за хляб в малко вода и се избърсвах на проблемните места без да изплаквам. А дали твоето състояние е свързано с антибиотиците - не зная, би трябвало личната да ти каже
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Потене след лечение с антибиотици?

Мнениеот FramarLekari » 10 Авг 2014, 17:40

Здравейте, dDedov!

Вторична хиперхидроза може да бъде потенциален страничен ефект от прием на някои антибиотици.

Но все пак трябва да бъдат изключени други възможни причини за прекомерното нощно изпотяване.

Кои хормони изследва ендокринологът? Тъй като нощни изпотявания при мъжете често са причинени от хормонален дисбаланс на тестостерон и / или кортизол.

Обструктивна сънна апнея, гастроезофагеална рефлуксна болест, синдром на хроничната умора, безпокойство, (хронична) инфекция са също възможни причини.

Приемате ли някакви лекарства, като антипиретици, медикаменти за контрол на високо кръвно налягане, антидепресанти, кортизонови препарати?

Имате ли други оплаквания, освен нощното изпотяване, като например загуба на тегло?

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1758
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Потене след лечение с антибиотици?

Мнениеот glvogue » 26 Яну 2019, 10:27

Здравей,
какво стана с твоя проблем?
Оправи ли се и как?
Питам,понеже и аз започнах да се потя постоянно след прием на антибиотици!
Поздрави!
glvogue
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2019, 10:15


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта