Как да научим детето да пие лекарства?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как да научим детето да пие лекарства?

Мнениеот lussy » 09 Юли 2014, 14:59

Ясно е, че децата усещат, че не е най-готиното и полезно нещо това за тях, но имам нужда от помощ, както сега, така и занапред :(

Дъщеря ми е болна от поредната ангина, като й видях гърлото вчера направо на нокти се изправих. Справянето с лекарствата ми е невъзможно, почти всеки опит да й дам сироп за кашлица или такъв за понижаване на температурата привършва с повръщане, не че са много вкусни, но поне са сладки...

За антибиотици не може и дума да става, деля хапчето на 5 части и пак не можем да го пием, гади ни се , тръшкаме се, ревем :evil:
не успявам да намеря точния начин, по който да науча детето да пие лекарства :(

Помогнете със съвети, личен опит, с каквото можете, отново ни изписаха антибиотик и отново няма да купувам, тъй като не само е скъп, а не може да го пие или в най-добрия случай ще го повърне :(
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да научим детето да пие лекарства?

Мнениеот M.Tasheva » 09 Юли 2014, 15:11

Ох, наистина ти съчувствам, ние бяхме същите добре, че пораснахме и започнахме да си говорим като на големи и да обясняваме, че не може да не се пият лекарства. Иначе ние минавахме с хапчетата в храната или ако са течни в мляко, чайче, така че да не се усеща вкуса... друго не мога да те посъветвам
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да научим детето да пие лекарства?

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2014, 17:30

Няма начин, това се прави от инат ми се струва, обяснете на детето, защо се пият лекарства, че не е прищявка и че без тях няма да ѝ мине, че ще остане болна, няма да се вижда с приятели и т.н., изплашете я малко, иначе ще има да се тръшка вечно, не знам изобщо как се лекувате... :shock:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да научим детето да пие лекарства?

Мнениеот analizatorka » 01 Фев 2016, 17:01

И при нас беше проблем, но порастването и настояването от моя страна си казаха думата. Показах къде да слага хапчето и веднага да го гълта с водата и да не го мотае из устата и свикна :smile:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да научим детето да пие лекарства?

Мнениеот Lili_pili » 01 Фев 2016, 17:57

То като не става не става, затова повечето лекарства ги има и в течен вид за децата. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да научим детето да пие лекарства?

Мнениеот balsam » 02 Фев 2016, 10:21

Lili_pili написа:То като не става не става, затова повечето лекарства ги има и в течен вид за децата. :)


Но до определена възраст ги има в течен вид. Неминуемо после му изписват хапчета :smile:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да научим детето да пие лекарства?

Мнениеот Snejna » 02 Фев 2016, 11:29

В храната е най-лесно да се разтворят или с вода, предполагам, че повръща от инат, чак толкова гадни не могат да са й всички хапчета. Но трябва да се говори като на големи, колкото и да не са полезни, без тях не можем и благодарение на тях сме и оцелели, нали така?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта