Мнения и съвети относно мобилният интернет

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот sofi_black » 11 Юли 2014, 12:38

Вчера ми сервираха новината, че ще откарам 2 месеца командировка на морето. Не знам дали се предполага, но там няма компютри и интернет, първобитна работа, какъвто сега ще е и въпросът ми.
Досега не ми се е налагало да ползвам мобилен интернет, затова и не съм се интересувала от това, но сега ми е задължително да си пусна на телефона и се зарових в сайта на Мтел да потърся оферти по моя джоб.

Открих нещо, което не знам дали ще ми стигне и това ми е основният въпрос - 150 Мб за 10 лева, цената ми се струва ок, но не знам дали ще мога да изкарам цял месец със 150 Мб, какво е мнението ви?

Основно ще използвам интернет за проверка на пощата поне 3 пъти на ден, както и фейсбук, от към музика ще се огранича, надявам се :D а след като се изразходят тези 150 Мб, какво се случва, освен че скоростта се забавя, начисляват ли се допълнителни суми за плащане към мобилният интернет, който съм си предплатила :?

Очаквам всякакви мнения, съвети и упреци, както и ако някой знае по-добри оферти на сносни цени - чакам ;) ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот Ginger » 11 Юли 2014, 12:44

Ооох... връщаш ме едни 4-5 години назад, където се бях обула с договор към Мтел, който включваше и интернет, не помня колко Мб е бил, но получавах смс-и. не че ми свършват Мб-тите, а че скоро ще изчерпам кредитния си лимит :oops: направо лошичко ми ставаше :oops: :oops:

така де, това може и да няма много общо с хватката, която ти искаш да направиш, а и да кажем, че след като се надписваха сметки е Мтел и загубиха много клиенти са се вразумили. Имам и доста приятелки, които са с мобилен интернет, не знам на кой от операторите, но не са особено притеснени за сметките си, т.е. използват си Мб около 150 за 2 дни, а след това им се влачи като народна песен нета, ако трябва нещо да намерим е по-добре да си пуснем отпуск :lol: :lol:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот Blueberry » 11 Юли 2014, 12:56

sofi_black написа:Открих нещо, което не знам дали ще ми стигне и това ми е основният въпрос - 150 Мб за 10 лева, цената ми се струва ок, но не знам дали ще мога да изкарам цял месец със 150 Мб, какво е мнението ви?

Основно ще използвам интернет за проверка на пощата поне 3 пъти на ден, както и фейсбук, от към музика ще се огранича, надявам се :D а след като се изразходят тези 150 Мб, какво се случва, освен че скоростта се забавя, начисляват ли се допълнителни суми за плащане към мобилният интернет, който съм си предплатила :?

Очаквам всякакви мнения, съвети и упреци, както и ако някой знае по-добри оферти на сносни цени - чакам ;) ;)
Няма да ти стигне! Аз ползвам по 1000МВ на месец и понякога не ми стигат, като там, където има WiFi превключвам от мобилен, за да не го хабя. Ако гледаш клипчета, за няколко часа ще ги издумкаш тия 150Мв. Ако интернетът не е е неограничен, след края на въпростине мегабайти се плаща на минута. Ако е неограничен, след изразходването им скоростта пада и почти не може да се ползва, защото нищо не се отваря.
Аватар
Blueberry
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2014, 16:48

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот dazi85 » 11 Юли 2014, 22:05

Ще стигнат ли тези 150MB зависи от това,колко често ще зареждате страниците.Повечето (по-големи) сайтове имат мобилни версии,които са оптимизирани за мобилни устройства.Това означава,че страниците са с по-малко картинки (основно),текст,код и следователно по малък размер.Ето пример:
http://abv.bg
http://m.abv.bg
http://facebook.com
http://m.facebook.com
Като ползвате мобилните версии спестявате огромно количество трафик.Дори ако имате слаб компютър,който се тормози с натруфените със скриптове сайтове,може да ползвате мобилната версия на него. ;)
Също един още един съвет е да използвайте браузъра на Opera,спестява от трафика като намаля (почти незабележимо) качеството на изображенията.

Лично на мен 150MB трафик биха ми били достатъчни за месец,ако проверявам пощата си и влизам във FB.(Естествено спазвайки горните съвети.)
След изчепването на този трафик при пакетите,които аз съм виждал скоростта пада значително,но допълнителни такси не се начисляват.(Неограничен)
dazi85
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юни 2014, 19:20

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот red_eyes » 14 Юли 2014, 15:34

Не е необходимо при по-слаби компютри, например, да се използват тези кофти мобилни версии, има възможност за спиране на всякакви реклами, банери и всичко излишно чрез малка програма, която няма да ти заеме място, а и ще ти помогне да не се изгубиш във фаса или пощата си :D
Иначе мобилния нет за толкова Мб, аз не съм убедена, че могат да стигнат, ако влизаш само, за да пишеш във ФБ - ясно, ама е шанс да не разгледаш снимка или нещо друго, по-голямата част се ползва затова да се гледат и споделят снимки и клипове, не мисля, че е достатъчно
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2014, 14:36

Не знам за вас, но според мен е супер скъпа тази услуга, а инернета на по-нормални цени е по-скоро колкото да не си напълно без интернет... :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот веселказасмяна » 25 Ное 2014, 15:14

Ами според мен не е за някакво постоянно ползване, а ако ти се наложи, в България сме големи гъзари и искаме да се тагваме от всякъде във фейсбук, ама на... понякога е нелека тази задача :D :D и разбира се по-скъпо платена. Работата е там, че тук безплатната и безжична връзка с нета не е толкова разпространена, въпреки че започват да се поправят!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот Krum » 23 Яну 2015, 15:11

Аз ползвам мобилен интернет на най-ниска скорост, неограничен, после като се изхаби скоростта ми пада още. Общо взето съм доволен, аз не го ползвам толкова много, а Wi-fi мрежа има почти из целия град. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот Lollipop » 08 Дек 2015, 11:58

Krum написа:Аз ползвам мобилен интернет на най-ниска скорост, неограничен, после като се изхаби скоростта ми пада още. Общо взето съм доволен, аз не го ползвам толкова много, а Wi-fi мрежа има почти из целия град. :roll:

Аз съм на Виваком, използвам техния мобилен, мисля, че в пакета ми е включен по-високата скорост, както ги водят там "М". :) Но съм много доволна, използвам го по цял ден, а когато го ползвам наистина за да отварям някакви неща, не съм имала проблеми, че е бавен или липсва. ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мнения и съвети относно мобилният интернет

Мнениеот Loreyn » 08 Дек 2015, 12:38

Lollipop написа:
Krum написа:Аз ползвам мобилен интернет на най-ниска скорост, неограничен, после като се изхаби скоростта ми пада още. Общо взето съм доволен, аз не го ползвам толкова много, а Wi-fi мрежа има почти из целия град. :roll:

Аз съм на Виваком, използвам техния мобилен, мисля, че в пакета ми е включен по-високата скорост, както ги водят там "М". :) Но съм много доволна, използвам го по цял ден, а когато го ползвам наистина за да отварям някакви неща, не съм имала проблеми, че е бавен или липсва. ;)

Това е добре, моят договор изтича и се чудя какво да си измисля като вариант и на кой оператор :roll:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта