Откриха ми язва – каква диета се спазва?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Откриха ми язва – каква диета се спазва?

Мнениеот m.vulev » 16 Юли 2014, 11:39

Вчера чух диагнозата, която предполага, че ще ми дадат, но още не знам как да реагирам на ситуацията. Откриха ми язва и казаха да спазвам диета.

Отдавна не мога да си позволявам всичко, което искам, но сега ми казаха, че основно пюрета и каши трябва да хапвам. Всъщност сестрата ме препрати при доктора за диетата, а доктора при сестрата, така и излязох без да знам какво мога и какво не мога да ям и каква препоръчителна диета трябва да спазвам.

Най-много от всичко ми тежи, че не мога да ям нищо кисело, а съм му такъв фен :( както и да е, надявам се някой, който е наясно каква е препоръчителната диета, която се спазва при язва да пише по-подробно
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Откриха ми язва – каква диета се спазва?

Мнениеот ramimni » 16 Юли 2014, 11:48

Обикновено, когато не е обострена язвата пак се съобразяваш какво хапваш, но не е така строга диетата. Иначе брат ми имаше проблем и знам, че караше на картофена крем супа, понеже много я обичаше, както и рохки яйца и се хранеше поне по 5 пъти на ден, а вместо хляб - сухари и задължително към кафето - мляко! ;)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Откриха ми язва – каква диета се спазва?

Мнениеот Anka » 03 Дек 2014, 16:28

Много е неприятно да имаш проблеми със стомаха! Надявам се, че сте си намерили идеалната диета, аз също си мисля, че трябва да се ядат храни, които не дразнят - картофи, ориз ... и сякаш с това ми се изчерпиха идеите :oops:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Откриха ми язва – каква диета се спазва?

Мнениеот Rali_hr » 07 Яну 2015, 11:23

Трябва наистина да внимаваш и да ядеш храни, които не дразнят стомаха, ще забравиш за лютото, киселото, за боба и киселото зеле. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта