Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот lussy » 06 Авг 2014, 09:34

Попаднах на статия във framar.bg за влиянието на видео игрите върху децата ни. Всички знаем, че не са най-полезното занимание за тях, но се оказва, че е възможно и добре да се повлияват децата от тях.

Разбрали сме се със синът ми да ограничим до един час дневно видео игрите и мисля, че би му повлияло добре. Никога не е ставал зависим от тях или да е прекалявал, в това отношение сме разбрани.
Всъщност пишеше, че децата играещи до един час дневно на видео игри са доста по-приспособими и показват добър социален живот, спрямо въстаниците си, които въобще не играят или го правят по повече от три часа дневно.

Смятате ли, че на всяко дете играещо по един час дневно би могло да повлияят видео игрите добре или това по-скоро изключение и повечето игри правят децата неприспособими?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот moni.sparrow » 06 Авг 2014, 09:36

Мисля, че на децата с по-слаба психика и един час ще им дойде в повече, но всеки най-добре познава детето си и е добре сам да прецени.
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот MGB » 06 Авг 2014, 14:57

Разбира се, че по-голямата част от нещата биха били полезни в граници и с мярка, точно както ти си ги наложила, за детето ти, според мен, нямаш основание да се тревожиш...
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Rali_hr » 06 Фев 2015, 13:25

Видео игрите не са само убийства, че да си говорите за слаба психика това е смешно и ограничено. :) Моят син играе на видео игри и изобщо не ми пречи, не го ограничава, разрешавам му по 2 часа не всеки ден обаче, когато се сети, избира между игра и филмчета. Определено има добър резултат над концентрацията, над рефлексите, така че игрите не са чааааак пък толкова страшни :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Andrey » 06 Фев 2015, 14:27

Аз съм си пораснал на компютъра и не се мисля за много по-глупав от останалите, хаха :) Нито съм станал убиец, това е остарялото мислене на някои... все едно игрите те правят психопат..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот silver933 » 09 Фев 2015, 12:30

Зависи от игрите, в наши дни игрите не са само Counter Strike, майките могат да се успокоят, децата им няма да станат убийци. :lol: :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Pipilota » 16 Фев 2015, 12:36

Да, мисля, че дори и повече да играят няма кой знае колко много да им повлияе, това са стари разбирания, че ще станат убийци. Подобрява се много паметта и концентрацията, рефлексите, като се играят подходящи игри :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Lollipop » 18 Фев 2015, 11:18

мисля, че няма нищо лошо, пък и всяка забрана влияе точно на обратно, един ден децата като имат достъп до игри ще искат да правят само това без изобщо да се интересуват от странични занимания, тъй че не забранявайте а позволявайте ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Elica » 02 Апр 2015, 16:29

Да, защо да не? :)) Освен концентрацията и рефлексите, те са полезни и при ученето на чужд език, много хора учат английски точно от видео игри :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2017, 13:21

Разбира се има значение колко време прекарват в игри, ако само това е начина на забавление, вече е лошо, но ако се случва по час на ден и по 2-3 часа в почивните дни не е кой знае колко фатално. Просто родителите е време да погледнат децата си през своите собствени навици и тогава да изискват от тях.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта