Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот sofi_black » 18 Авг 2014, 14:55

Преди седмица се прибрах от почивка на море, но виждам как косата ми е изгубила от блясъка си.

Разбирам я, по цял ден на плажа - слънце, море, едва ли й се е отразило много добре и все пак ми трябва домашна маска, която да я укрепи.
Иска ми се да пробвам маска, в която да няма яйца, тъй като съм с боядисана коса, а зная, че яйцата допълнително свалят цвета на косата.

Какви домашни маски използвате, за да укрепите косата след стреса, който са й донесли слънцето и морето?
А дали е постижим този ефект:
hair before.jpg
hair before.jpg (25.92 KiB) Прегледано 3318 пъти
:?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот dejavu » 18 Авг 2014, 14:58

да си призная, направо не се сещам за укрепваща маска за коса без яйце, но пък предполагам, че биха я омекотили изполиването с оцет или бира, предполагам си чувала за това ;)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот rose_92 » 18 Авг 2014, 15:28

Аз се върнах вчера от морето и днес или утре ще си направя някаква маска. Косата не ми е чак толкова изтощена от морето, но отново почна да пада..

Аз си правя една страхотна подсилваща и съживяваща косата маска с:

- кисело мляко (слагам според дължината на косата, няма точно определено количество - само важното е да е по-гъсто, защото иначе започва много да се стича, докато престояваш с маската),
- 1 жълтък,
- половин мая,
- 1 с.л. водка или друг алкохол,
- 1 с.л. хининова вода
- ако имам витамин А слагам и от него 1 л.

Можеш да комбинираш които неща имаш. Не е задължително да слагаш всичко щом си с боядисана коса. Маската е добре да се прави 2 пъти в месеца. Аз стоя с нея около час-два, покрита с найлонова торбичка и хавлиена кърпа. След като се измия добре с шампоан косата ми е мнооого лъскава и някакси по-жива. :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот lini_leni » 18 Авг 2014, 15:56

rose_92 написа:Аз се върнах вчера от морето и днес или утре ще си направя някаква маска. Косата не ми е чак толкова изтощена от морето, но отново почна да пада..

Аз си правя една страхотна подсилваща и съживяваща косата маска с:

- кисело мляко (слагам според дължината на косата, няма точно определено количество - само важното е да е по-гъсто, защото иначе започва много да се стича, докато престояваш с маската),
- 1 жълтък,
- половин мая,
- 1 с.л. водка или друг алкохол,
- 1 с.л. хининова вода
- ако имам витамин А слагам и от него 1 л.

Можеш да комбинираш които неща имаш. Не е задължително да слагаш всичко щом си с боядисана коса. Маската е добре да се прави 2 пъти в месеца. Аз стоя с нея около час-два, покрита с найлонова торбичка и хавлиена кърпа. След като се измия добре с шампоан косата ми е мнооого лъскава и някакси по-жива. :)

До сега не бях чувала за маска за коса с мая, изненада ме, а каква е мачта суха или на кубче? :roll: за суха коса, само мйога да добавя тук, че ще е супер и някакво масло, дали рициново, или зехтин, няма значение ;)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот exotic » 10 Юли 2015, 13:22

Аз вече и зимата, и лятото подхранвам косата си със Стимулант на Икаров, доста добре й действа!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот Pipilota » 13 Юли 2015, 10:48

rose_92 написа:Аз се върнах вчера от морето и днес или утре ще си направя някаква маска. Косата не ми е чак толкова изтощена от морето, но отново почна да пада..

Аз си правя една страхотна подсилваща и съживяваща косата маска с:

- кисело мляко (слагам според дължината на косата, няма точно определено количество - само важното е да е по-гъсто, защото иначе започва много да се стича, докато престояваш с маската),
- 1 жълтък,
- половин мая,
- 1 с.л. водка или друг алкохол,
- 1 с.л. хининова вода
- ако имам витамин А слагам и от него 1 л.

Можеш да комбинираш които неща имаш. Не е задължително да слагаш всичко щом си с боядисана коса. Маската е добре да се прави 2 пъти в месеца. Аз стоя с нея около час-два, покрита с найлонова торбичка и хавлиена кърпа. След като се измия добре с шампоан косата ми е мнооого лъскава и някакси по-жива. :)

Много добре звучи, аз не съм усетила да ми се променя косата, но винаги след като се прибера от море се подстригвам ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот Neven498 » 14 Юли 2015, 10:32

Хубав зехтин ;)
Така, ако се омазнява, се контролира. Действа омекотяващо и връща блясъка.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот mimeto90 » 14 Юли 2015, 10:35

Neven498 написа:Хубав зехтин ;)
Така, ако се омазнява, се контролира. Действа омекотяващо и връща блясъка.

Аз използвам бадемово масло и пак съм доволна, но и зехтина е ок като вариант! :idea: ;)
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот julianne » 15 Юли 2015, 13:32

mimeto90 написа:
Neven498 написа:Хубав зехтин ;)
Така, ако се омазнява, се контролира. Действа омекотяващо и връща блясъка.

Аз използвам бадемово масло и пак съм доволна, но и зехтина е ок като вариант! :idea: ;)

Колко време стоите с намазана кожа, тъй като си е доста бляскаво, та да излезеш така по улиците :mrgreen:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Каква домашна маска за коса използвате, за да я укрепите след стреса от слънце и море?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Юли 2015, 08:41

Предполагамче се мие! :)надали някой ходи с олиото на глввата хаха
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта