Кой какви сладка направи това лято?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот zheleva212 » 29 Сеп 2014, 09:08

Това лято чувам, че доста познати за правили сладка за зимата. Като цяло се изненадах много понеже не знаех, че това е станало практика и в градски условия, аз лично не съм се подготвила с подобни запаси! Не, че бих отказала подобна закуска с домашно приготвено сладко
Grape-Jam-.jpg
Grape-Jam-.jpg (34.15 KiB) Прегледано 848 пъти

По-интересно ми стана какви сладка сте направили това лято, тъй като чувам за плодове, които не знаех, че хората превръщат в сладко. Например, вчера една позната ми каза, че е направила сладко от грозде, а друга позната от пъпеш, трета - от рози. :shock:
Много съм любопитна какви сладка сте направили това лято и дали повечето се приготвят по един и същ начин, та и аз да се подготвя другото лято! :?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот Мади Ранчева » 29 Сеп 2014, 09:11

Има различни рецепти за различните плодове, въпреки че не се различават кой знае колко, до колкото зная и за мармалада и сладкото пак има разлика в приготвянето, като изключим смилането на плода :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот Snejna » 28 Май 2015, 11:04

Започна времето, в което се прави сладка! :) Макар че тепърва започва да има плодове, вече масово хоратап риготвят сладка! :) Иска ми се да направя домашно ягодово сладко, но не знам колко трябва да направя, кога трябва да започна, колко плодове ми трябват, някой може ли да помогне? Смятам съвсем скоро да направя въпросното сладко, а от череши дали става? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот belleville » 28 Май 2015, 11:17

Интересно ми е как да се прави мармалад, ама като онзи шипковия, от едно време - твърд :idea:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот Snejna » 28 Май 2015, 11:43

belleville написа:Интересно ми е как да се прави мармалад, ама като онзи шипковия, от едно време - твърд :idea:

Който се желира сякаш ли? :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Май 2015, 12:50

И аз искам да си направя сладко от ягоди, миналата година се гласих, но така и не си купих ягоди, за да направя, тази година дано да успея. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот Anka » 28 Май 2015, 13:54

Оооо, баба ми лека ѝ пръст правеше сладко от смокини с орехи вътре, беше невероятно просто :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот draga.mihova » 29 Май 2015, 11:13

Не обичам сладката, ужасно много захар се слага в тях и нищо смислено не остава от самите плодове, правя, но по няколко бурканчета от вид, заради децата, но и аз имам хубави спомени от това сладко от смокини с орехи, връща ме толкова много години назад :oops:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот Jully » 29 Май 2015, 12:20

draga.mihova написа:Не обичам сладката, ужасно много захар се слага в тях и нищо смислено не остава от самите плодове, правя, но по няколко бурканчета от вид, заради децата, но и аз имам хубави спомени от това сладко от смокини с орехи, връща ме толкова много години назад :oops:

Оо, как няма да ядеш сладко? Това пък толкова да се заклеймява захарта като нещо суупер вредно ми е прекалено, какво толкова - захар, по-добре са изкуствените подсладители ли?!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой какви сладка направи това лято?

Мнениеот Malina » 29 Май 2015, 14:41

На мен ли харесва сладкото само от ягоди и малкини, друго не ям, дори от малините не го харесвам чак толкова (противно на името ми :mrgreen: ). Ягодите са по-нежни и стават по-вкусни, затова гледам да си правя от тях. Правя ги 1:1 захар и плод, оставям ги за една нощ после варя докато стане на сладко :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта