Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот Мади Ранчева » 03 Окт 2014, 13:02

Спомням си като дете, майка ми много обичаше да ме лекува със свинска мас :( затова и зимата стана най-ужасния сезон за мен :lol:
Странно ми е дали все още се използва като средство за лечение, къде може да се намери и как да я прилагам :?

Доста от хората смятат, че свинската мас е остаряло средство за лечение, но си е доста ефективно, каквото и да говорим. Остана съм с впечатление, че хубавата свинска мас трябва да изглежда горе-долу като тази
Lard.jpg
Lard.jpg (30.31 KiB) Прегледано 1167 пъти
без гранулки и топчета. :roll:
Съмнявам се, че ще мога да открия по магазините подобно нещо и то да е с добро качество, предполагам, че трябва да се консултирам с някой, който има село :?

Като за начало ще е добре да ми кажете как да я използвам, тъй като пак идва най-омразният ми сезон - зимата и е възможно да се наложи да използваме и свинска мас като средство за лечение, :roll: а и дъщеря ми е бременна и съм чувала, че доста ефикасно предпазва от стрии :idea: именно свинската мас!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот borkova » 03 Окт 2014, 13:08

Използвала съм свинска мас, когато се подсичаше синът ми и доста успешно се справяше с това, а съм я купувала от магазините, трябва само да провериш къде се продава, в тези по-големите ;)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот maminka » 06 Окт 2014, 15:14

Това е безумия, не мога да си представя да намажа децата си със мас, камо ли да им я давам да я ядат :shock: не мисля, че някой здравомислещ го прави, но за съжаление има доста хора, които здравата мисъл им убягва :(
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот Rali_hr » 25 Ное 2014, 12:38

Ами използвам я да ви кажа честно и сега го правя, когато си правя компрес с ракия и черен пипер винаги мажа мястото с мас, иначе изгаря :lol: А лекарството си е супер! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот Snejna » 09 Дек 2014, 13:29

maminka написа:Това е безумия, не мога да си представя да намажа децата си със мас, камо ли да им я давам да я ядат :shock: не мисля, че някой здравомислещ го прави, но за съжаление има доста хора, които здравата мисъл им убягва :(

Ами тя не е по-вредна от олиото, не разбирам защо пък да е толкова нездравомислеща практика? Как сме останали хора по земята, като сме яли мас ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот Kremiliya » 09 Яну 2015, 17:13

Snejna написа:
maminka написа:Това е безумия, не мога да си представя да намажа децата си със мас, камо ли да им я давам да я ядат :shock: не мисля, че някой здравомислещ го прави, но за съжаление има доста хора, които здравата мисъл им убягва :(

Ами тя не е по-вредна от олиото, не разбирам защо пък да е толкова нездравомислеща практика? Как сме останали хора по земята, като сме яли мас ;)

Сега е модерно всичко, което е зехтин, макар че има твърдение, че свинската маз е по-бързо усвоима от организма от олиото да речем. На времето, когато е имало само свинска мас как са оцелелеи хората до наши дни?!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот silver933 » 28 Яну 2015, 12:33

Случва се, да у нас винаги има едно бурканче. Детето сме го мазали по тялото като малко само с мас, нямаше никакви проблеми с кожата, използвахме само нея. Приятели ползват 2 рафта козметика и детето им е вечно зачервено и в пъпки. Знам ли!?!?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот Anka » 28 Яну 2015, 16:36

Да, майка ми се маза против стрии със свинска мас и нямаше никакви проблеми! :)) А сега мажем гръбчето на малкия и краката му и ръсим със сода, когато е настинал. :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот kauda » 28 Мар 2015, 12:07

Разбира се, мас с невен винаги има у нас! Да в жива и здрава баба ми още прави, но е крайно време и аз да се науча на този мехлем, който бих определила като чудотворен! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Използвате ли все още свинска мас като средство за лечение и как?

Мнениеот mix_twix » 01 Апр 2015, 15:43

Мажа се яко аз с мас, и краката си мажа, ако съм понастинал, ръцете си мажа, ако ме е обрулил вятъра, като цяло у нас винаги имам бурканче с мас!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron