Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот MGB » 03 Окт 2014, 15:21

В края на миналата зима установих, че обичам греяно вино, преди това винаги съм си мислила, че е гадно и никога не го бях опитвала, докато миналата зима ме осени истината :mrgreen: :mrgreen:

Сега колкото по-студени стават вечерите, толкова повече си мисля, че ми се пие греяно вино, но като няма кой да ми го направи си е проблем! :oops: :D
Мисля, че вариантите за направа на греяно вино са доста, затова не съм посмяла да пробвам да приготвя сама. :oops: Последното, което пих беше с разни билки, имаше невероятен вкус и аромат, :idea: не зная дали е широко известна този вариант за направа на греяно вино, но се надявам някой да ми пусне рецептата за него! :)

Не, че това изглежда зле :mrgreen: и не бих го отнесла - напротив,
mulled_wine.jpg
mulled_wine.jpg (39.59 KiB) Прегледано 1559 пъти
но се надявам да ми предложите различни варианти за греяно вино :!:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот lini_leni » 03 Окт 2014, 15:26

Всеки път приготвям различно греяно вино, тъй като имам различни подправки вкъщи. Една приятелка ме учи, не е нещо специално, но ми допада - слагам виното на котлона, прибавям мед, канела, лимон или портокал, малко джинджифил сушен, това имам постоянно вкъщи, анасон, карамфил нямам, но може и от тях да добавиш ако искаш ;)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот niya_mazova » 14 Фев 2017, 18:25

Аз съм правила една рецепта, която не е толкова силна като напитка. 2 ч.ч. вода се кипват заедно с 1 с.л. захар и пръчица канела. Прибавя се литър и половина вино и бавно се загрява. Като стане горещо се добавя половин ч.ч коняк и се сваля от котлона. Сервира се горещо с резени лимон. Хайде да ви е горещо тази нощ :wink: !
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот BeenieGal » 15 Фев 2017, 10:07

Никога не съм пила греяно вино, изобщо не си представям да пия топъл или загрят алкохол, много ще ми е странно.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот Guppy » 17 Фев 2017, 11:14

Аз само с джинджифил, мед и канела си правя, сякаш тая комбинация ми е любима, а и по-зимни вкусове и аромати, което напомня точно на времето, в което така или иначе се пие това - зимния сезон.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот vanusha » 17 Фев 2017, 11:26

Пила съм с канела и мед и аз, но мисля, че ще стане също толкова приятно и с ванилия, или с лимон и канела, наподобяващо чай.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот Mauritius » 17 Фев 2017, 12:31

Ние направо сме съчетавали 1 л червено вино с 1 л черен чай, загряваме и подправяме с канела, карамфил и захар на вкус.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот valensiq » 17 Фев 2017, 12:46

Канела, карамфил, лимон, ябълки и захар... МмммЪ! :)
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот Локумът » 21 Фев 2017, 16:17

Аз съм голям почитател на греяното вино, но винаги само с канела и с мед го правя, не съм пробвал други варианти.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви варианти на греяно вино можете да ми предложите?

Мнениеот M.Tasheva » 28 Фев 2017, 12:23

Никога не съм опитвала греяно вино, но като чета коментарите ми се струва, че може и да ми хареса. Дано това, че не предпочитам много вино да не ми попречи :smile: .
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron