Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Мнениеот moni.sparrow » 13 Окт 2014, 12:40

Децата ми имат проблеми със сезонните плодове, просто отказват да ядат! Пробвах с кората круши и ябълки, след това без кора, нарязани цели, в сладкиш - не и не, отказват!

Малко ми е гузно да приготвям на какъвто и да е било десерт толкова пресни и сочни круши и ябълки,
apple-and-pear.jpg
apple-and-pear.jpg (25.3 KiB) Прегледано 1644 пъти
но цяла зима не знам какви други плодове ще хапват децата, освен цитруси :?
Малко съм притеснена, заради това искам да приготвя някакъв десерт с круши и ябълки, които наистина да се хареса!

Дали в възможно да са минимално термично обработени, за да си запазят полезните свойства и въпреки това да бъдат вкусни и максимално променени, така че да харесат на децата? :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Мнениеот draga.mihova » 13 Окт 2014, 12:52

Преди съм приготвяла и ябълки, и круши в бутер тесто и децата много ги обичаха. Ставаше и лесно, може да пробваш с няколко, за да не си ги ядеш сама накрая - сваряваш плодовете в сладък разтвор - захар/мед, може и в комбинация, но от полезните съставки на меда няма да има и помен, така че после може да ги залееш с мед, а във водата добавяш аромати, които им харесват - ванилия, карамфил и т.н.. Така де, след като си ги сварила, увиваш един тесен лист около плода на спиралка и печеш, докато стане готово тестото, заливаш с мед, може да поръсиш с малко канелка.
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Мнениеот belleville » 23 Окт 2014, 12:10

Опитвали ли си на пюрета или смутита :? другия вариант е да опиташ да направиш глазура от такова пюре или да направиш кекс, който да разрежеш на няколко блата, а тях да намажеш с нещо подобно, може да прибавиш и бананчета. :?
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Мнениеот Elica » 01 Дек 2014, 16:42

Аз ги обичам сурови, много кисели ми стават на вкус когато се сготвят а и така вместо полезна храна стават вредна :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Мнениеот Burborino » 01 Дек 2014, 20:39

тарт татен, крамбъл, може да направиш пюре от плодовете и да го желираш ако примерно харесват да ядат желе.

А би могла да им ги даваш на фреш ябълките и крушите. Дали не би им харесало така?
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Мнениеот Kremiliya » 09 Дек 2014, 13:48

Те като се изпекат плодовете изобщо не са полезни, тъй че по-добре да си ядат цитрусите, правете ги на сок. Иначе за рецепти, в които да се опропасти плода много - може щрудел да направите, настъргвате ябълка, слагате в намазнена кора за баница, ябълката смесвате с орехи и канела и разпръсквате по кората, салагате захар и печете. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Яну 2015, 16:12

Май най-добре да се направи щрудел с тези плодове, но аз лично ги обичам сурови, когато се изпекат не са ми никак вкусни.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какъв десерт може да се приготви от круши и ябълки?

Мнениеот Malina » 30 Яну 2015, 20:27

Много харесвам щрудели и най-вече сладкиши тип кекс :))
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта