Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот веселказасмяна » 14 Окт 2014, 14:15

Ако не съм споменала до сега - страшен фен съм на 24Kitchen!!! Скоро започнах да гледам едно много готино предаване, в което се разхождат в Италия, но ходят и до най-затънтените й кътчета, като през това време готвят от местната храна! Прекрасно е, все едно си там, амаа... не си :D

За съжаление много обичаме какви ли не пици и пасти, но не мога, нито да запиша рецептите, нито да ги запомня! :( :( Много ще се радвам, ако някой ми любимата си италианска гозба, която приготвя!!! :!: :!: Тъй като ако може нашето семейство по възможно най-краткия начин да обобщим всичко, което обичаме, то е това
_italian_food.jpg
_italian_food.jpg (23.36 KiB) Прегледано 553 пъти
Надявам се да ми помогнете с вечерята за довечера, ако пък не, то поне да си събера някакъв списък с рецепти, за да си правим поне веднъж дневно италиански вечери :) :)
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот belleville » 14 Окт 2014, 14:40

Идеята за домашна пица не е лоша, но изисква много време, да го замесиш, да нарежеш всичко, което ти трябва, разните му сирена не знам си какво, затова предпочитам да си я поръчам от италиански ресторант или просто да отида да хапна някъде! А от пастата ми допада само един вид, затова не правя често, но мисля, че при всички положения е по-добре да хапнеш в ресторант :?
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот borkova » 14 Окт 2014, 16:15

Точно заради това, че нямам много време взимам готово тесто от там нататък - фантазии. Мисля, че и аз съм хващала няколко пъти това предаване, за което говориш, но не са толкова сложни рецептите, даже ако не се лъжа помня една от тях - точно за пица. Тестото месиха ръчно, но изискваше много време, а отгоре само зехтин, някое от техните меки сиренца , салам и настърган пармезан ;)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2014, 13:41

Може да експериментирате, там са големи фенове на различните сирена, но за българския джоб да сложиш 200 градама пармезан и още 100гр. моцарела си е луксозна работа ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот Nightmare » 28 Ное 2014, 14:03

Kremiliya написа:Може да експериментирате, там са големи фенове на различните сирена, но за българския джоб да сложиш 200 градама пармезан и още 100гр. моцарела си е луксозна работа ;)

До някъде е така, но зависи и колко гърла храниш, ние двамата ядем като за един сигурно :D така че можем да си го позволим ;)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот Rali_hr » 05 Дек 2014, 17:41

Nightmare написа:
Kremiliya написа:Може да експериментирате, там са големи фенове на различните сирена, но за българския джоб да сложиш 200 градама пармезан и още 100гр. моцарела си е луксозна работа ;)

До някъде е така, но зависи и колко гърла храниш, ние двамата ядем като за един сигурно :D така че можем да си го позволим ;)

А да, ама я си представи едно 4 членно семейство :mrgreen: става по-сложно тогава, когато готвиш да речем пакет и половина спагети хаха :mrgreen: :mrgreen: Пък не дай си Боже дойдат гости.... :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот silver933 » 16 Дек 2014, 13:19

Италианската храна е супер сложна и е истинска философия, ние си го приемаме така - пица, :lol:
Макарони: :mrgreen:
pasta.jpg
pasta.jpg (34.61 KiB) Прегледано 409 пъти

Спагети: :mrgreen:
quinoa-pasta-spaghetti.jpg
quinoa-pasta-spaghetti.jpg (8.75 KiB) Прегледано 409 пъти


А хората там приготвят всеки един вид паста с определен сос, който да подхожда най-добре на формата, а ние - макарони със захар и сирене, спагети с домати и кайма, или пак с захар и сирене :mrgreen: :mrgreen:

Затова не мога да кажа, дали имам определена рецепта или ядене, импровизирам, но съм далеч от Италия. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот Kremiliya » 16 Дек 2014, 15:15

silver933, така е за нас всичко са макарони.
Аз никога не съм опитвала какъвто и да е вид паста по италианска рецепта, по-скоро по нашенска. То дори и домашната паста, каквато ядат там няма нищо общо с нашите теста тук.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот веселказасмяна » 16 Дек 2014, 15:39

Скоро гледах по някоя от кулинарните телевизии как се правят истински италиански талиатели, не изглеждаше много трудно самото тесто, но в разточването е майсторлъка!!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Италия вкъщи – каква е любимата гозба и как я приготвяте?

Мнениеот Mon_ton » 16 Дек 2014, 15:58

веселказасмяна написа:Скоро гледах по някоя от кулинарните телевизии как се правят истински италиански талиатели, не изглеждаше много трудно самото тесто, но в разточването е майсторлъка!!

E то нали има едни машинки, които разточват? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта