Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот Loreyn » 16 Окт 2014, 10:39

Здравейте!
Майка ми преди дни беше на лекар, тъй като дълго време предполагаше, че има колит. :!: Преди около седмица, обаче, болките й станаха доста силни и се реши да отиде и да го установи лекар, за да е сигурна в това, което и има и да вземе мерки.
colitis.jpg
colitis.jpg (15.4 KiB) Прегледано 1205 пъти
Предписаха й лекарства, които се оказаха доста сходни с тези, които предписаха и на свекърва ми, която има същия проблем, за съжаление на свекито не подействаха много добре и реших да потърся някакво алтернативно лечение за колит.

Освен на диетата, на която е в момента, видях рецепта за колит, която е лесна за прилагане и наистина се надявам да помогне! Много се надявам да ми дадете отзиви за тази рецепта или за друга, с която сте излекували колита вкъщи! :!: Започнах доста да се притеснявам за състоянието на майка ми и много се надявам колита да е лечим и вкъщи!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот penny » 16 Окт 2014, 10:51

Освен диетата опитай с пчелен прашец и мед, чувала съм добри отзиви, но при тези проблеми, като че ли си е индивидуално! От вечерта в една супена лъжица кисело мляко се слага една чаена лъжица цветен прашец и се оставя, на сутринта добавяш мед към разтворения прашец и изяждаш на гладно, след 30 минутки, може да се и закуси и така по три пъти на ден, ако идва в повече, може и по два ;) Опитайте с едното, след пауза и с другото, за да разберете кое действа най-добре!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот maminka » 09 Ное 2014, 11:49

Чувала съм доста рецепти, с които можем да лекуваме колита вкъщи, но за щастие съм нямала проблеми, според мен няма да ти навреди да пробваш поне една от тях, в сайта съм чела доста, така че нищо не ти коства!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 10:27

Полезен съвет, ще го пробвам :) Надявам се да има ефект и да ми помогне. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот Krum » 15 Дек 2014, 16:00

И аз съм чувал, че прополисът е много полезен при проблеми със стомаха, така че може би трябва да наблегнете и на пчелните продукти редом с другите лечения.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот Malina » 08 Яну 2015, 17:49

Дано да може аз май страдам от колит.. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот Lili_pili » 09 Яну 2015, 10:59

Аз също знам, че пчелните продукти помагат доста при стомашни проблеми, затова е добра да ги приемате всеки ден, а клеевата тинктура я е пробвала майка ми, имаше ужасно подуване на стомаха, за щастие се повлия добре. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот Malina » 29 Юни 2015, 14:27

Lili_pili написа:Аз също знам, че пчелните продукти помагат доста при стомашни проблеми, затова е добра да ги приемате всеки ден, а клеевата тинктура я е пробвала майка ми, имаше ужасно подуване на стомаха, за щастие се повлия добре. :)

И джинджифила, от както започнах редовно да пия вече почти нямам проблеми със стомаха, за щастие!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот Harmony » 03 Юли 2015, 14:15

Malina написа:
Lili_pili написа:Аз също знам, че пчелните продукти помагат доста при стомашни проблеми, затова е добра да ги приемате всеки ден, а клеевата тинктура я е пробвала майка ми, имаше ужасно подуване на стомаха, за щастие се повлия добре. :)

И джинджифила, от както започнах редовно да пия вече почти нямам проблеми със стомаха, за щастие!

Сякаш и на мен ми е ставало такова подуване, но не е често, това нали не е симптом, че в даден момент ще се появи колит :roll:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Дали наистина можем да излекуваме колита вкъщи?

Мнениеот S_Milenska » 22 Яну 2016, 18:05

Даа, трябва да внимавате, още при подувания трябва да попитате лекар да хвърли един поглед, че колита хич не е лесна работа, а от там следва и гастрит и гадост..
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron