Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Мнениеот sofi_black » 17 Окт 2014, 15:41

От дълго време се каня да правя чийзкейк с маскарпоне, :idea: съответно нямам явно достатъчна мотивация, затова си търся и причини да го отложа! :mrgreen: :mrgreen:

Един ден ми се доиска да взема купешко маскарпоне, но като видях колко много консерванти има, бързо се отказах! :evil: Реших да си направя маскарпоне вкъщи, бях гледала отдавна едно кулинарно шоу, където приготвяха и в ръцете на водещия всичко изглеждаше лесно :D

Да си призная не съм от факирите в кухнята и не зная дали би ми се получило, затова търся съвети при приготвянето на маскарпоне за прословутия ми чийзкейк :mrgreen: надявам се искрено да получа това
mascarpone.jpg
mascarpone.jpg (32.05 KiB) Прегледано 5170 пъти
като краен резултат, за целта все още не съм убедена каква сметана трябва да купя - течна готварска, а не сладкарска, нали, с около 35% масленост, без растителни мазнини, нали? :roll:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Мнениеот M.Tasheva » 17 Окт 2014, 15:46

Стана ми интересно, трябва ли да е подсолена сметаната, щом маскарпонето ще се ползва за чийзкейк :? Не съм правила никога до сега, но май не трябват много продукти и време, тъкмо като за мене :mrgreen:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2014, 15:24

Изобщо пък не съм си мислила, че има рецепти за домашно маскарпоне, но то ще се нуждае от сметана, която от магазина е със същите абвгдежз-та, както маскарпонето, така че става малко безсмислен целия зор. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Мнениеот S_Milenska » 06 Яну 2015, 12:49

Mon_ton написа:Изобщо пък не съм си мислила, че има рецепти за домашно маскарпоне, но то ще се нуждае от сметана, която от магазина е със същите абвгдежз-та, както маскарпонето, така че става малко безсмислен целия зор. :mrgreen:

Може да си направиш и домашна сметана и тя ще стане страшно еко торта да речем. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Мнениеот Krum » 06 Яну 2015, 15:03

Купено маскарпоне още не съм ял, а за домашно да не говорим. Сигурно обаче няма да се получи толкова добре, колкото купеното.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Мнениеот Andrey » 09 Яну 2015, 17:21

Това ще го изпробвам задължително :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Мнениеот mamina » 14 Сеп 2016, 15:09

Така и не разбрах как се прави домашно маскарпоне и дали изобщо е възможно.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Домашно маскарпоне за чийзкейк?

Мнениеот Malina » 19 Сеп 2016, 12:31

Има начини определено е по-евтино, отколкото да си купиш кутия маскарпоне. Трябват ти 1 литър сметана и сокът на половин лимон. загрява се сметаната до около 90 градуса, т.е. преди да заври, слага се сокът от лимона, разбърква се и се оставя да се охлади, после се слага в хладилник за 1 нощ. След това се прецежда през няколко слоя тензух и се прецежда, като пак се държи в хладилника за още 12 часа. ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта