Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот Lyomi » 27 Окт 2014, 15:14

Започнаха се с промяната на времето, отново моите проблеми с косата, кожата и ноктите :| Но скоро четох една любопитка, в която пишеше, че бирата помага изключително много и за трита проблема - коса, кожа и нокти! :o :roll:

Преди време съм пила бирена мая, но ми подейства не така, както очаквах, вярно подпомогна и кожата ми, и ноктите, и косата ми, но пък и напълнях. За сметка на това съм забелязала, че бирата убива апетита ми, тъй като е газирана, :!: та ми хрумна гениалната идея :idea: - дали можем с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти :?
BeerHair_0.jpg
BeerHair_0.jpg (13.63 KiB) Прегледано 2427 пъти
Дали ще мога да използвам достатъчно успешно бирата като заместител на тези хранителни добавки или по-скоро тя би служила за преглътнем хапчето за коса, кожа и нокти и до там :? :mrgreen: :mrgreen:
А ако също така се сетите за рецепти независимо за коса, кожа или нокти се надявам скоро да прочета :?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот dessiblond » 27 Окт 2014, 15:17

Не мисля, че ще може едното да замести другото, вярно е, че съм замествала балсама за коса с бира и имаше много добър резултат, но не зная до колко и как действа бирата на кожата и ноктите :?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот simov » 30 Ное 2014, 20:19

Л-цистеин е заменима аминокиселина, която се съдържа в протеина бета-кератин, който е основен структурен елемент за формирането на косата, ноктите и кожата. Подпомага за формирането на колаген, който е ключов за здравето и еластичността на кожата, косата и ноктите. Л-Цистеин е необходим за формирането на аминокиселината Таурин и е важен компонент за формирането на мощния антиоксидант Глутатион . Л-Цистеин подпомага детоксификацията на тялото от вредни токсини и защитава мозъка и черния дроб от разрушителното действие на алкохол, цигари и др.
Изгражда и заздравява структурата на кожата, косата и ноктите;
• Подпомага производството на колаген;
• Подобрява еластичността на косата и кожата;
Л-Цистеин подобрява структурата на лигавицата на стомаха и тънките черва, което подкрепя храносмилателната система срещу вредните въздействия от приема на различни лекарства (аспирин и др.). Особено важен е за метаболизма на различни биохимични съединения като Коензим-А, Биотин, Липоева киселина и Глутатион.
Л-Цистеин е добре да се комбинира със Селен (Selenium), витамин B-6 и витамин Е за максимална ефективност.

Препоръчителен прием 1-2 гр. на ден с обилно вода.

Продуктът не е лекарствено средство.

L-cysteine hcl monohydrate 99 %, usp. bp.

Цена: 500 гр. - 40 лв. и куриерски.

За контакт 0876265091.

Симов.
simov
 
Мнения: 239
Регистриран на: 01 Фев 2013, 19:12

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот Krum » 04 Дек 2014, 12:17

Бирата е много полезна за здравето, освен за биреното коремче ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот belleville » 04 Дек 2014, 17:41

Вече съм доста объркана, някъде пишат, че от бирата се остарява много по-бързо, други твърдят, че е полезна, в крайна сметка не смятам, че има голямо значение и че някоя от дамите ще спре да пие бира, тъй като действала еди-как си :idea:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот Anka » 21 Яну 2015, 15:55

belleville написа:Вече съм доста объркана, някъде пишат, че от бирата се остарява много по-бързо, други твърдят, че е полезна, в крайна сметка не смятам, че има голямо значение и че някоя от дамите ще спре да пие бира, тъй като действала еди-как си :idea:

Ами тя бирата,.... се има предвид външно да се приема при разкрасяване, а не да се пие. т.е да се прави маска с нея, да се измива косата и така :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот Loreyn » 23 Яну 2015, 12:29

Anka написа:
belleville написа:Вече съм доста объркана, някъде пишат, че от бирата се остарява много по-бързо, други твърдят, че е полезна, в крайна сметка не смятам, че има голямо значение и че някоя от дамите ще спре да пие бира, тъй като действала еди-как си :idea:

Ами тя бирата,.... се има предвид външно да се приема при разкрасяване, а не да се пие. т.е да се прави маска с нея, да се измива косата и така :)

Доста неприятно, нали, не е честно да се хаби така материал :D
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот Malina » 23 Яну 2015, 13:39

Аз също съм против заносването на материала! А като си представя, че има разни дами, които си правят вана с бира! :roll: много разочароващо, толкова жертви в името на красотата ми идва в повече.. :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот Slavena » 20 Фев 2015, 15:20

Не, глупости, бирата е толкова вредна, не бих си я сложила на косата.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Можем ли с бира да заместим добавките за кожа, коса и нокти?

Мнениеот Malina » 20 Фев 2015, 16:21

С бира стават едни от най-добрите маски за коса, така че смело я ползвайте с тази цел и да не ви дреме особено за хорското мнение :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта