Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот Mauritius » 06 Ное 2014, 14:16

Това да ни карат в България да си мислим, че ядем качествена храна, благодарение на високи цени и поносим вкус, май си е практика :?
Но случвало ли ви се е такова нещо, каквото са погодили на "експерти" в областта на храненето, мислейки си, че им поднасят органична храна, в същото време да ядат Макдоналдс. :D :D

Смятам, че това е в основата на продажбите на голяма част от продуктите :roll: Представете си, че ви поднасят това,
fried chicken gourmet.jpg
fried chicken gourmet.jpg (35.03 KiB) Прегледано 1460 пъти
но всъщност си е Кентъки фрайд чикън, но ще го познаете ли, съмнявам се и за вашите умения и за собствените си! :|

Често ли ви се е случвало да станете жертва на подобни производители, които заблуждават по вкуса на храната(и вие я мислите за качествена), а поглеждайки етикета да се почувствате омърсен от това, че сте го взели от витрината в магазина? :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот Loreyn » 06 Ное 2014, 14:21

Вярно е, че често пазарувам бързо, но се опитвам винаги да чета етикета нещото преди да го взема, не че всичко е описано, но пак имаш обща представа. Разбира се и на мен ми се е случвало варианта, който описа, но след това не си правя труда и да чета за другите продукти на същата фирма :evil:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот red_eyes » 07 Ное 2014, 14:33

Абе никога не съм опитвала Макдоналдс, но хората казват, че е много вкусно и това си е чист пример за заблуда, че едва ли не като е крехко и сочко, сигурно е от месо :D :D Другото, което се сетих е за кренвиршите, някои от тях са вкусни, но това не означава, че са произведени от качествени продукти и за съжаление с моите любими пушени сирена отново стои така въпросът :( :(
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот Kaya » 26 Ное 2014, 11:56

Случва се да се подведем, разбира се. Особено в магазина като му видиш състава и ти призлява, но лошото е, че често нямаме и избор, качествена храна е трудно да си намериш. А в заведение или ресторант, често виждаме, че изглежда добре, а в действителност положението е зле. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот black » 01 Сеп 2016, 10:01

Винаги може да се заблуди човек. Гледа го лъскаво, апетитно, често опаковката или поднасянето са като за ВИП, а като го отвориш или опиташ, ти идва да го разкараш по-бързо :mrgreen: . По-рядко в ресторанти ми се е случвало. Там или и видът, и вкусът са кофти, или и двете са на ниво.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот Stark » 16 Май 2017, 14:36

Рядко ми се случва, може би защото съм много последователна в храненето си и не експериментирам излишно с различни храни.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот nefertiti » 22 Май 2017, 12:58

И аз гледам да се храня по-здравословно. Храната влияе изключително на състоянието ми - на съня, външния вид, здравето, на всичко.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот уморена » 22 Май 2017, 13:48

При мен пък няма никакво влияние и затова се подлъгвам да ям по-нездравословно. Нито се чувствам по-изморена, нито се чувствам по-гладна, с нарушен сън, или намирам кожата си за по-зле отгледана. :roll:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот Yunona » 22 Май 2017, 13:56

Лично на мен няма как да ми се случи - винаги чета съдържанието на опаковката, имам достатъчно познания и опит като домашен шеф готвач и посетител на ресторанти :), за да ме подлъжат лесно. Проблемът е повече при младите хора и те трябва съзнателно да се самообразоват по темата. Моите дъщери отрано ги научих на основните принципи, те се доразвиха и сега са по-взискателни и от мен.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Случвало ли ви се е да се заблудите по вкуса на някоя храна, мислейки я за качествена?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2017, 14:30

Аз по опаковката трудно мога да разбера, а и да си призная, нескромно, досега не съм яла нещо, което да не ми хареса, освен, ако не е напълно нова храна, която не познавам. Случвало се е да не ми хареса нещо, но само ако си позволя да взема по-ниско качество, защото ми се налага.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта