Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот annydance » 18 Ное 2014, 14:29

Преди известно време имах и продължавам да имам проблем с ахилесовото сухожилие :idea: Доста е неприятно, но важното е, че почти се възстанових.
Achillestendon.jpg
Achillestendon.jpg (24.04 KiB) Прегледано 1609 пъти

Понеже усещам понякога, че не самото ахилесовото сухожилие ми прави проблеми, се сетих, че може и да има нещо, което да повлияе добре, като промяната в храненето!

Нямам идея какво е добре да се консумира, въпреки че съм чувала, че още от древни времена, когато хората ги боли нещо, ядат точно тази част от дадено животно :roll:

Малко кофти ми звучи лично това на мен, затова се надявам да получа далеч по-смислен отговор, дали мога да повлияя на сухожилията, като променя храненето си :roll:

Надявам се да ми кажете, кои храни биха "захранили" сухожилията по възможно най-добрия начин и какво количество от храните трябва да бъдат приемани, за да повлияят! :!: :?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот MerryPop » 18 Ное 2014, 14:32

До колкото знам е необходимо по-голямо количество колаген, за да бъдат здрави и достатъчно гъвкави сухожилията, който за радост или съжаление се набавя от желираното месо. :!: :?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот Andrey » 22 Яну 2015, 14:51

MerryPop написа:До колкото знам е необходимо по-голямо количество колаген, за да бъдат здрави и достатъчно гъвкави сухожилията, който за радост или съжаление се набавя от желираното месо. :!: :?

Който не яде желирано месо - лошо, а то като цяло хич не е лошо на вкус, не знаех, че е полезно толкова за ставите, супер :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот Kremiliya » 23 Яну 2015, 15:32

Със сигурност, все пак храненето е основната част за това ад имаме някакви добри показатели на определени части на тялото си :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2015, 16:40

Сигурно, след като всяка част от тялото се храни от различни вещества, защо това да не е от значенеи и за сухожилията? :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот Krum » 04 Мар 2015, 15:18

Това хранене само чудеса прави, не мисля, че може да помогне, колко желатин трябва да изядем, че да ни помогне със сухожилията? :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот Kaya » 10 Мар 2015, 11:20

Може и да влияе, но не знам колко желатин изяждаш :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот николаев » 18 Юни 2015, 16:49

Andrey написа:
MerryPop написа:До колкото знам е необходимо по-голямо количество колаген, за да бъдат здрави и достатъчно гъвкави сухожилията, който за радост или съжаление се набавя от желираното месо. :!: :?

Който не яде желирано месо - лошо, а то като цяло хич не е лошо на вкус, не знаех, че е полезно толкова за ставите, супер :)

Който не яде да пие желатин, само че вече не зная дали се продава някъде истински такъв :roll:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот qwerryyy » 20 Яну 2016, 11:23

Мисля, че може да се направи като се варят кокали и то така или иначе бульона се желира. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Дали промяната в храненето може да повлияе на сухожилията?

Мнениеот dessiblond » 20 Яну 2016, 13:20

Убедена съм в това, че всяка промяна в храненето може да повлияе не само сухожилията ни, но и начина ни на съществуване като цяло!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта