Как почиствате стъклените вази и солници, в които не можете да вкарате гъба?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как почиствате стъклените вази и солници, в които не можете да вкарате гъба?

Мнениеот mimeto90 » 18 Ное 2014, 15:14

Напоследък осъзнах, че имам доста стъклени вази и солнички, който са много сладурски, но за съжаление не мога да почиствам качествено, понеже и гъба не влиза в тях :|

Наскоро ми се наложи да чистя солничките, тъй като имаше влага в тях и самардалата, шарената сол и хималайската са останали много неприятно по стените им, а гъба не може да се вкара по никакъв начин, за да се почистят! :(
SaltShaker_01.jpg
SaltShaker_01.jpg (37.98 KiB) Прегледано 4123 пъти
Стъклените вази, за съжаление са по същия начин, :| стъклото не може да стане такова каквото е било :!: :(

Можете ли да ми дадете съвети как да запазя стъклените вази и солници красиви :!: и най-вече чисти, ама как мога да ги почиствам, като не мога да вкарам гъба в тях! :shock: :roll:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как почиствате стъклените вази и солници, в които не можете да вкарате гъба?

Мнениеот Bambaa » 18 Ное 2014, 15:20

Мисля, че бях чувала, че става добре почистването с ориз и с яйчена черупка, но за второто не съм убедена, но смятам с ориз ще се получи добре, след това изплакни с солена вода и след това отново под течаща, стават екстра!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как почиствате стъклените вази и солници, в които не можете да вкарате гъба?

Мнениеот Бижу » 18 Ное 2014, 15:39

Накъсай в тях ситни парченца вестници, добави вода и разклати енергично десетина пъти. Ще светнат-.
Аватар
Бижу
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 12:51

Re: Как почиствате стъклените вази и солници, в които не можете да вкарате гъба?

Мнениеот Rali_hr » 18 Ное 2014, 15:45

аз ги почиствам с четка за шишета, за мен това е най-лесният вариант.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как почиствате стъклените вази и солници, в които не можете да вкарате гъба?

Мнениеот ivoblinc » 25 Окт 2016, 13:55

Аз слагам оцет и се почистват идеално. Особено вазите, които от цветята стават едни отвратителни.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Как почиствате стъклените вази и солници, в които не можете да вкарате гъба?

Мнениеот gabinka_80 » 25 Окт 2016, 16:09

ivoblinc написа:Аз слагам оцет и се почистват идеално. Особено вазите, които от цветята стават едни отвратителни.

То остава нещо странно и лигаво от цветята и от водата, това не съм го чувала! Дали ще стане и в чашата с четките за зъбите? Там постоянно ми се образува някаква гадост и постоянно сменям четките, главно заради тая причина.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как почиствате стъклените вази и солници, в които не можете да вкарате гъба?

Мнениеот niya_mazova » 26 Окт 2016, 17:16

gabinka_80 написа:
ivoblinc написа:Аз слагам оцет и се почистват идеално. Особено вазите, които от цветята стават едни отвратителни.

То остава нещо странно и лигаво от цветята и от водата, това не съм го чувала! Дали ще стане и в чашата с четките за зъбите? Там постоянно ми се образува някаква гадост и постоянно сменям четките, главно заради тая причина.


Специално за чашата, в която слагаме четките, и мен много ме е гнус от това, което се събира там. Като чиста банята с кислол, сипвам мъничко да постои и после се измива супер чашата.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта