Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот donni » 18 Ное 2014, 17:11

Скоро за пореден път се разрових из аптечката вкъщи и се изумих колко лекарства имаме за изхвърляне :!: След един неуспешен опит в аптека, сега вече не зная на кого да пробутам лекарствата си с изтекъл срок на годност!

Чудя се, кое би било по-добре, да изхвърля хапчетата в канализацията, а блистерите в кофата или просто да метна всичко на боклука :roll:
img_tools.php.jpg
img_tools.php.jpg (20.69 KiB) Прегледано 1886 пъти
Казано честно предпочитам първия вариант, но като не съм убедена водата от канализацията къде отива ме е страх, но и във втория случай не е безопасно!

Не зная до кога ще е такова положението, да няма къде да изхвърлиш лекарствата с изтекъл срок на годност, а също и да няма кой да ти ги вземе :evil: Повече ме ядосва фактът, че бяха обещали, че до средата на 2012 година този проблем ще бъде решен :!:

Къде изхвърляте лекарствата с изтекъл срок на годност - в канализацията, на боклука, кое ви се вижда по-безопасно :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот Коцева » 18 Ное 2014, 17:17

Като имам предвид, че могат да се натровят животинки, които ходят по кофите и още по-лошото, да бъдат открити лекарствата, които съм изхвърлила, от хора, които решат да ги продават, предпочитам канализацията, така и правя, не мога с години да ги складирам, докато някой не се накани да ни ги взема обратно!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот Lollipop » 19 Ное 2014, 09:42

Наистина е много сложно положението с тези лекарства, защото от една страна на листовката пише,да се допитаме до фармацевта както да ги правим,от друга страна решение в действителност няма. :evil:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот Anka » 05 Дек 2014, 16:54

Честно да ви кажа ги гледам като голям камък и ги прехвърлям само насам натам и накрая се озовават в мивката! :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот Lollipop » 14 Юли 2015, 08:23

Аз ги смачквам таблетките на сол и в тоалетната, течните директно там. За съжаление няма къде да бъдат изхвърлени, няма политика на събиране на лекарствата. :(
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот Andrey » 14 Юли 2015, 09:34

Lollipop написа:Аз ги смачквам таблетките на сол и в тоалетната, течните директно там. За съжаление няма къде да бъдат изхвърлени, няма политика на събиране на лекарствата. :(

Кофти, баба ми ги гори в печката, аз ги хвърлям на боклука, но първо ги смачквам и аз като тебе. Много е тъпо, че не се събират никъде. :(
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот Ginger » 14 Юли 2015, 09:46

Според мене е опасно да се изхвърлят в канализацията, аз вадя таблетките от блистерите и на боклука :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот Lollipop » 05 Окт 2015, 12:12

Ginger написа:Според мене е опасно да се изхвърлят в канализацията, аз вадя таблетките от блистерите и на боклука :idea:

не ги ли правиш нещо? или така ги изхвърляш? то в крайна сметка кой може да носи отговорността за таблетки, сиропи и прочие?!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот Rali_hr » 05 Окт 2015, 13:05

Аз просташки ги мятам в контейнера и толкова и спирам да ги мисля, не съм виновна, че в България няма изградена система за връщането на лекарства! А и дори да не са с изтекъл срок на годност, има доста такива, които просто са непотребни в семейството, а са отворени и трудно могат да бъдат предоставени на друг.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво правите с лекарствата с изтекъл срок на годност?

Мнениеот borkova » 05 Окт 2015, 13:09

Lollipop написа:
Ginger написа:Според мене е опасно да се изхвърлят в канализацията, аз вадя таблетките от блистерите и на боклука :idea:

не ги ли правиш нещо? или така ги изхвърляш? то в крайна сметка кой може да носи отговорността за таблетки, сиропи и прочие?!

Е, какво могат да се направят, това поне е начин да попречиш на недобросъвестни търговци, които пробутват хапчета на Женския :idea:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron