Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания
Правила на форума
Добави отговор

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

15 Фев 2016, 18:17

Gold написа:Важно е и хората около теб, в семейството най-вече, да следват някаква такава здравословна линия на хранени. Някой може по-строго, друго по-малко. Но ако си единствен в къщи, които яде различно, е доста трудно да стане навик.

Затова трябва да има приемственост и подкрепа. :) Наистина е трудно да се отцепиш от всички у дома, които следват очевидно любимия ти начин на хранене. На мен ми беше доста трудно, но започнах по малко. Всеки ден салата, после споразумение за срочно НЕ ядене на вредна храна, сега сме в този срок, като мине целия период ще ви кажа дали сме се справили.:) И ей такива малки крачки и както казва Yunona отгоре, то със сигурност ще има ефект, радикалните промени май са по-скоро шокови и изкарват около седмица. Повече не.

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

16 Фев 2016, 15:50

rabotnata pchela написа:
Gold написа:Важно е и хората около теб, в семейството най-вече, да следват някаква такава здравословна линия на хранени. Някой може по-строго, друго по-малко. Но ако си единствен в къщи, които яде различно, е доста трудно да стане навик.

Затова трябва да има приемственост и подкрепа. :) Наистина е трудно да се отцепиш от всички у дома, които следват очевидно любимия ти начин на хранене. На мен ми беше доста трудно, но започнах по малко. Всеки ден салата, после споразумение за срочно НЕ ядене на вредна храна, сега сме в този срок, като мине целия период ще ви кажа дали сме се справили.:) И ей такива малки крачки и както казва Yunona отгоре, то със сигурност ще има ефект, радикалните промени май са по-скоро шокови и изкарват около седмица. Повече не.


Важното е, че стъпката е направена! :grin:

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

17 Фев 2016, 16:09

Много ми е чудно какъв е най-честия принцип на хора да избират какъв режим, който да започнат да превръщат в навик? Има толкова много теории за това, кое е по-полезно във времето, като начин на живот - дали с минимум месо, дали трябва да се ограничават млечните (някои дори съвсем ги отбягват), дали обратното- високопротеиново или високомазнинно ...

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

17 Фев 2016, 18:29

Може би когато видят ефекта при друг, решават кой принцип искат да следват. Аз поне така правя :wink:

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

18 Фев 2016, 10:45

Gold написа:Може би когато видят ефекта при друг, решават кой принцип искат да следват. Аз поне така правя :wink:


Ами ако при теб не действа? Или на принципа проба - грешка? :smile:

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

18 Фев 2016, 15:02

fairy написа:
Gold написа:Може би когато видят ефекта при друг, решават кой принцип искат да следват. Аз поне така правя :wink:


Ами ако при теб не действа? Или на принципа проба - грешка? :smile:


Ми май да, проба-грешка, опитът учи :)

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

08 Мар 2016, 12:09

Винаги диетите са на проба-грешка, а не по друг начин. Това е ясно, след като не ходим на специалист, но най-важното е, каквато и диета да започнем и каквато и промяна да правим за здравето и за живота си, тя да бъде съгласувана с най-съкровените ни желания и да се превърне в начин на живот, защото всяко ограничение, след което следва безразборно хранене, което изначало ни е докарало до проблеми, то няма смисъл да стресираме тялото с йо-йо.

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

28 Юни 2019, 10:24

Не. По-скоро означава, че трябва да се храним разумно ежедневно, без да се налагат диети и напълняване после.

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

01 Юли 2019, 10:17

Писнало ми е от йо-йо ефект. Явно не мога да си променя за постоянно начина на хранене и винаги връщам част от килограмите. Трябва човек да си промени мисленето. Диетите са до време.

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

23 Апр 2024, 15:06

Да ви кажа честно , може да се мине рпез ефекта на Йо йо. Като тръгваме да отлслабваме, тялото изпада в ребим на пестене на енергия. Това го знаем всички, но тук го има момента, че не е само това. То също започва да губи и витамини, защото вече не ядем достатъчно храна, съответно тялото отслабва и като имунитет. Затова, като отслабваме е добре да приемаме някаква добавка или витамини. Аз лично използвам тези, които са в сайта на Mirta Medicus. Хората изцяло натурални продукти се стараят да произвеждат. Да чукна на дърво, не съм имала проблеми с тях. Имат даже и месечни промоции.

Причината е, че тялото си търси загубите. А като приемаме някакви витамини, се компенсира това, което ни остава като ненабавено.
Добави отговор
Отиди на страница: 1 ... 8, 9, 10, 11, 12