Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот Loreyn » 20 Ное 2014, 15:52

Вече има какви ли не роботи, миксери с пасатори, с блендери и всякакви щуротии прикрепени към тях! :o :shock:
Усещам, че и на мен ми е време да се сдобия с нещо подобно, понеже нямам необходимото време и енергия!

Затова се чудя кое е възможно най-малкото и мултифункционално нещо, което имате вие в домовете си? :roll: Скоро видях това и смятам, че е най-сладурския и функционален уред, който някога съм срещала
toster-kotlon-kafevarka.jpg
toster-kotlon-kafevarka.jpg (13.92 KiB) Прегледано 1374 пъти
Не мислите ли?
Та има много подобни изобретения, затова се чудя с какъв домакински уред да се сдобия, който да има всякакви приспособления и в същото време да е лесен за почистване и не много голям! :roll:

Ако ми беше възможно щях сама да си направя уред подобен на този горе, но може би щях да добавя и сокоизстисквачка, както и електрическа кана за вода :D :D
Та, споделяйте, как сте си улеснили живота, благодарение на нечия гениалност - какви уреди имате вкъщи, а сами изобретили ли сте нещо :roll:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот niya_mazova » 20 Ное 2014, 15:57

Абе чувствам се като особен индианец, нямам нито един кухненски робот, дори и пасато нямам :D имам един 130 годишен блендер, с който успешно се справям :mrgreen: :mrgreen: ама не намирам да особено необходимо, всъщност единственото, което много искам да си взема е качествена сокоизстисквачка, но да е наистина качествена :!: :!:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот Lollipop » 21 Ное 2014, 17:46

niya_mazova написа:Абе чувствам се като особен индианец, нямам нито един кухненски робот, дори и пасато нямам :D имам един 130 годишен блендер, с който успешно се справям :mrgreen: :mrgreen: ама не намирам да особено необходимо, всъщност единственото, което много искам да си взема е качествена сокоизстисквачка, но да е наистина качествена :!: :!:


И аз съм голям почитател на сокоизтисквачките и сякаш си обящах на сегашния черен петък да се огледам за добра оферта.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот silver933 » 28 Ное 2014, 11:30

У нас имаме какво ли не, хлебопекарна, микровълнова, грил, плоча, тиган грил, тиган прост, тиган не знам си къв, тенджера не знам си ква печка с незнам си колко екстри и последното е мултикукър.. и да ви кажа, често ядем поръчана храна :lol: :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот red_eyes » 28 Ное 2014, 12:13

Често срещано е това явление май, хората купуват по много приспособления, за да им е лесно, а в крайна сметка прашасват в шкафа, вкъщи нямаме много екстри, но като цяло не ме мързи да настържа моркови на ръка, така или иначе, ако го пусна в блендер, после ще имам за миене и блендер, същата работа, виж сокоизстисквачките са друго нещо, бих си взела :!:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот Rali_hr » 31 Мар 2015, 12:23

Аа, не е така, ако имам блендер, който да ми нареже зелето на ситно бих си хапвала зеле, но аз да седна и да режа като гламава зелка, която после да е на едри парчета и разхвърчана из цялата къща - тцък. :)) Но сега се чудя какво точно приспособление ми трябва точно за да ми реже зелетУ :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот Mamacita » 19 Апр 2015, 23:18

Rali_hr написа:Аа, не е така, ако имам блендер, който да ми нареже зелето на ситно бих си хапвала зеле, но аз да седна и да режа като гламава зелка, която после да е на едри парчета и разхвърчана из цялата къща - тцък. :)) Но сега се чудя какво точно приспособление ми трябва точно за да ми реже зелетУ :roll:

Смятам, че тези големите роботи са най-добре, тъй като може да ги използваш за доста неща, няма да ти се наложи да купуваш 1000 различни машинки, за да вършиш подобни задължения ;)
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот Pipilota » 20 Апр 2015, 09:10

Mamacitа, да, но те май не са много удачен вариант, ако искаш сокоизтисквачка да речем, добре е тя да си бъде отделен уред. Иначе и аз съм съгласна, че е супер да имаш някакъв робот и хубав миксер, това е достатъчно ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Апр 2015, 10:17

Винаги съм искала да имам всичко у дома, а много ми харесват и тези миксери, които ги имат по кулинарните канали, слагаш купата и той си върти и си върши работата, но знам, че са много скъпи. Иначе и едни робот няма да ми навреди, но мисля, че малък чопър би свършил същата работа. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви домакински уреди и приспособление имате или сте си направили вкъщи, така че да улесните живота си?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Апр 2015, 11:30

Аз имам мултикукър и това ми е най-любимия уред вкъщи. Много е удобен, защото има отложен старт и като се прибереш яденето е точно сготвено. ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта