Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот moni.sparrow » 28 Ное 2014, 16:54

Особено жените, смятам, че доста добре ще ме разберат за какво говоря!
По-специално ние имаме период в месеца, когато можем да убием всеки изпречил ни се на пътя до онова сладко нещо, което може да реши всеки проблем :lol: :lol:
index.jpg
index.jpg (16.05 KiB) Прегледано 1406 пъти

В такива моменти, винаги се сещам дали има нещо, което да ни липсва, за да ни се дояжда толкова много сладко :roll: Но като се сетя, че май повечето бременни налитат доста на киселото :roll: явно си има някаква зависимост и за да ни се преяжда, явно има някаква липса или поне до такова заключение стигам аз :?

Дали, според вас това важи и за любимите ни храни :?: По принцип много обичам кисело, но дали това означава, че средата в организма ми по принцип е твърде алкална? :o :roll:
Вие можете ли да направите някаква връзка между това какво ни се дояжда и дали има някаква връзка с нуждите на тялото ни :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот PasDeDeux » 28 Ное 2014, 17:06

Не смятам, че има някаква особена връзка, а и на мен рядко ми се яде нещо преди цикъл да кажем, предпочитам да карам на чай и кафе :idea: :idea:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 12:14

На мен много рядко ми се случва да ми се преяжда нещо, да речем на 3-4 месеца по веднъж :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот irka » 15 Фев 2016, 14:22

Преяжда ми се нещо, което не съм го яла от дълго време и тялото ми просто си го иска. :grin:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2016, 16:13

На жените все се преяжда нещо, защото вечно са на диета.
:) Аз си мисля, че преяждането на нещо е точно, защото не си го ял скоро или го обичаш, но не си се сещал.
може и да е някаква чиста нужда на тялото, когато ти се преяде нещо много солено, или обратно - сладко. :) Иначе останалото е по вина на мозъка - лакомия.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот pavleta » 16 Фев 2016, 17:34

Минаваш някъде, замирише ти на нещо вкусно - как да не ти се прияде? :grin: И вчера да си го ял миризмата те подсеща пак да си хапнеш.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот silver933 » 29 Фев 2016, 17:07

pavleta написа:Минаваш някъде, замирише ти на нещо вкусно - как да не ти се прияде? :grin: И вчера да си го ял миризмата те подсеща пак да си хапнеш.

То затова бях отприщил седалище като от рап клип с тея миризми, всяка сутрин покрай една пекарна, познай какъв беше резултата... ;) Ама както казах по-нагоре, всичко е в мозъка, той е главният виновник за лакомията ни. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот iwoni » 29 Фев 2016, 17:15

Да му мислят сладокусите, горките, сигурно не могат се отърва от изкушения! :grin: Прихапни това, прихапни си онова и не се усещаш как се тъпчеш като хамстер. Означава, че не се контролираш в повечето случаи.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот S_Milenska » 20 Май 2016, 12:54

Мисля, че е нормално да ти се преяждат някакви неща, но да означават нещо 0- не. :) Просто спомена за определен вкус, понякога изплува. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Защо понякога ни се дояждат разни неща, дали означава нещо?

Мнениеот klara » 20 Май 2016, 14:25

При бременните може и да означава нещо, но иначе едва ли :grin: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта