Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот gomez123 » 02 Дек 2014, 16:17

Бях чувала, че за какво ли не се използват розите, водата им и маслото, но не и за чай, наистина много интересно ми стана да разбера какви могат да бъдат приложенията на чая от роза и с какво помага той, разбира се :idea: :?

Сетих се за това, след като мернах някаква реклама или пък може би статия, не знам просто видях нещо и като проверих в чичко Гугъл то се оказа вярно, има чай от рози и си се пие от хората, :mrgreen: ами наздраве :mrgreen:
Rose-Tea.jpg
Rose-Tea.jpg (46.47 KiB) Прегледано 1867 пъти
Прочетох някъде, че се използва чаят от рози като средство в борбата с килограмите, но дали има разхлабителен ефект или просто освобождава тялото по други начини от излишните килограми :roll:

Странно беше, че никъде не прочетох от каква роза по-точно се прави. :!: Тази на снимката потвърждава предположението ми, че е от дамасцена, но дали само от този вид става чая :roll:

Много се надявам да споделите нещо повече за това с какво може да ни помогне чая от роза и колко време сте го пили, а също и дали има реално разхлабващо действие :?
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот MerryPop » 02 Дек 2014, 16:21

До колкото си спомням има точно обратното действие, някой беше казвал, че е полезен при диария, но не зная дали я спира или просто добре хидратира :? Иначе, както розовата вода - супер е за кожата и за кожни заболявания :?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот Pipilota » 03 Дек 2014, 10:13

Много интересно какъв ли вкус има и дали от всякакви розови листа може да стане или само от специална роза? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 12:19

Не съм пила никога чай от рози, но имам предположение какво може да му е действието.
Сладкото от рози го използват хора, които имат проблеми със стомаха - лениви черва, запек затова си мисля, че по пътя на логиката чаят от рози би трябвало да има същото действие. Но не съм сигурна. Знам, че баба ми взема като слабително средство по няколко лъжици от сладкото на гладно сутрин.
Аз съм яла желе от рози, но не в голямо количество та не ме разхлаби.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот Malina » 03 Дек 2014, 17:07

Burborino написа:Не съм пила никога чай от рози, но имам предположение какво може да му е действието.
Сладкото от рози го използват хора, които имат проблеми със стомаха - лениви черва, запек затова си мисля, че по пътя на логиката чаят от рози би трябвало да има същото действие. Но не съм сигурна. Знам, че баба ми взема като слабително средство по няколко лъжици от сладкото на гладно сутрин.
Аз съм яла желе от рози, но не в голямо количество та не ме разхлаби.

От рози, каквито можеш да си купиш от цветарския магазин ли? :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 17:39

От маслодайна роза се прави. :)
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот веселказасмяна » 03 Дек 2014, 17:43

Да, от маслодайна и смятам, че ще има страхотен аромат и като цяло ще е сладникаво, а може и да разхлабва, като се замисля, Burborino е прав/а :D
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2014, 18:00

Добре, Казанлък е в центъра на България, та лесно можем да си наберем рози :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правили ли сте си чай от рози и за какво помага?

Мнениеот zagrijena » 04 Май 2016, 14:09

Освен от листата може ли да се прави чай и от стъблото?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта