Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот nushi.kisyova » 03 Дек 2014, 15:10

От години се гримирам по един и същ начин, разбира се, когато имам време сутрин, понякога слагам само малко спирала и се изстрелвам. :) Но се замислих дали наистина все още ми отива на възрастта грима, който слагам. :oops:

По принцип избягвам да използвам фон дьо тен и пудра, слагам само молив или очна линия и руж, но се замислям дали не се състарявам повече :roll: Всеки ден се гледам и не мога да разбера, може би само погледнато отстрани някой може да ми каже :roll:
Винаги съм се възхищавала на тази актриса
61773.jpg
61773.jpg (20.2 KiB) Прегледано 1271 пъти
колко добре изглежда винаги :idea: колкото и грим да са й сложили, винаги стои невероятно деликатно и незабележимо, освен това я подмладява прекрасно :idea: Не съм сигурна, че мога да кажа същото за себе си, затова вие го кажете, как една жена в по-напреднала възраст може да изглежда добре и подмладена с грим :roll:

Забелязали ли сте какви са най-често допусканите грешки при гримирането на жени в по-напреднала възраст? Понеже се страхувам да не попадна в някои от нещата, които ще споменете като грешки, :oops: ще попитам направо - как да ги избягвате :roll:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот Мади Ранчева » 03 Дек 2014, 15:17

Мисля, че е добре, че избягваш фон дьо тен и пудрата, смятам, че доста състаряват, по-скоро ако се налага коректорите са добър вариант. Нещото, което смятам, че при гримирането на възрастните дами ги състарява най-много то е многото молив или очна линия и тъмното червило. Така, че тънка линия върху горния клепач с малко спирала смятам е достатъчно, за да изглежда около отворено, както и малко блясък върху устните за повече обем :idea: :)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот Anka » 03 Дек 2014, 16:27

Според мен е от значение как сме виждали да гледаме една жена, ако никога не сме я виждали с грим трудно можем да я приемем гримирана ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот Lollipop » 04 Дек 2014, 12:50

Да, често виждам жени, които ходят с много тежък грим и спирала, които подхождат повече на кабаретна певица, отколкото на жена на такава възраст. Според мен възрастните дами е достатъчно леко да подчертаят очите си дори с кафяв молив и съвсем леко да минат очите със спирала, светло червило и малко руж за цвят са предостатъчни! :idea:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот Mon_ton » 04 Дек 2014, 16:08

Lollipop написа:Да, често виждам жени, които ходят с много тежък грим и спирала, които подхождат повече на кабаретна певица, отколкото на жена на такава възраст. Според мен възрастните дами е достатъчно леко да подчертаят очите си дори с кафяв молив и съвсем леко да минат очите със спирала, светло червило и малко руж за цвят са предостатъчни! :idea:

Аз съм на същото мнение, гримът трябва да бъде лек и да предава мекота на чертите им :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот silver933 » 04 Мар 2015, 12:32

Често се случва да се гримират като улични....... музиканти да речем.. абе доста олекотено се гримират дамите в напреднала възраст и изглеждат не абсурдно ами се чудиш каква им е точно тарифата.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот S_Milenska » 04 Мар 2015, 12:42

silver933 написа:Често се случва да се гримират като улични....... музиканти да речем.. абе доста олекотено се гримират дамите в напреднала възраст и изглеждат не абсурдно ами се чудиш каква им е точно тарифата.

Освен това много силното използване на черен молив при дамите ги състарява още повече, защото подчертава малките им очи и евтиния им вид. :mrgreen: :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот Локумът » 05 Мар 2015, 11:25

Винаги ми е било странно като видя някоя гримирана баба. :) Все си мисля, че това е според навика, ако сме свикнали да виждаме някоя жена гримирана, то така ще бъде и в старостта ѝ, ще го намираме за нещо обичайно.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот Lyomi » 30 Апр 2015, 10:39

Виждала съм жени на възраст, на които от спадналите си клепачи не могат да си отворят очите, но задължително са със сенки, което ми изглежда ужасно грозно, особено като са много напластени, всяка гънчица им се вижда.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Забелязали ли сте какви грешки се допускат при гримиране на жени в по-напреднала възраст? Вие как ги избягвате?

Мнениеот Jully » 30 Апр 2015, 10:54

Lyomi написа:Виждала съм жени на възраст, на които от спадналите си клепачи не могат да си отворят очите, но задължително са със сенки, което ми изглежда ужасно грозно, особено като са много напластени, всяка гънчица им се вижда.

И на мен не ми харесва. Възрастните дами, дори рядко изглеждат добре със спирала, по-добре е да заложат на по-естествени и нежни цветове, които само да им придават малко свежест, отколкото да бъдат тежко гримирани.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron