Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Malina » 04 Яну 2015, 12:51

Тази година, след дългото празнично похапване, приятелка медицинска сестра ми каза за поредното чудотворно действие на ето тази двойка: :mrgreen:

cinnamon_honey.jpg
cinnamon_honey.jpg (21.15 KiB) Прегледано 1805 пъти

Рецептата за отслабващия елексир е следната: 200мл. топла вода, 1/2 ч.л. канела и 1 ч.л. мед. Най-напред се слага канелата и водата и се оставя да заври. След като изстине се слага меда и се пие - половината сутрин, другата половина вечер. :)Е това е, не знам дали е ефикасно, но аз съм започнала от днес с тази смес. :geek:

И в този ред на мисли, какви лечебни свойства знаете за канелата, аз съм чувала, че много помага при диабетно болни, защото понижава нивата на кръвната захар. Но не знам дали заради меда чаят е подходящ за диабетици! Ще се радвам да разбера и други свойства на канелата, наистина е толкова лечебна и вие използвате ли я по накакъв начин, освен в сладкишите? :?: :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Lollipop » 04 Яну 2015, 13:50

Аз съм ползвала мед и канела при болно гърло! :) По една чаена лъжичка. Иначе този чай изглежда интересен и не много труден и ангажиращ, може и аз да го пробвам, после ще споделим имало ли е резултат! :D
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Kaya » 04 Яну 2015, 15:06

Дали има силен и гаден вкус на канела, аз изобщо не я обичам, но наистина съм чувала, че е доста полезна. А между другото, скоро до нас са отворили био магазин и там за първи път видях канела на пръчки, с нея какво може да се направи? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Kremiliya » 05 Яну 2015, 15:25

Не съм ползвала канелата като лечебно средство никога, а сега разбирам все повече неща, за които помага. Явно е поредното природно средство, за чиито тайни разбираме чак сега. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Яну 2015, 15:31

Канелата е много полезна, но си мисля, че по повече от 1/2 ч.л. на ден не е добре да приемаме, така че ако си изберем един метод за ползване на канелата е добре да се придържаме към него. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Mon_ton » 05 Яну 2015, 15:57

Знам, че канелата е много полезна за кръвта също така, при диабет, за отслабване, дам :) за понижаване на кръвното и т.н. Затова е хубаво да се хапва, особено в комбинация с мед става страхотна вкусотия, и върху филийка пълнозърнест хляб! Хем вкусно, хем полезно! :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Elica » 05 Яну 2015, 16:30

Мед и канела действат много добре при пречистване на организма, а този чай с канелата и пак с мед наистина е много ефективен, аз го пия всяка зима, особено покрай празниците. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Andrey » 07 Яну 2015, 12:46

Тези подправки ли как да ги наричам не знам са супер полезни и канелата и ванилията, джинджифила.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Pipilota » 07 Яну 2015, 15:32

Аз си го правя този чай с мед и канела, не знам колко е ефикасен, защото определено не съм много редовна, правя го веднъж седмично, уж се гласях и джинджифил да пия, но пусти мързел.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Лечебните свойства на канелата, за които сме чували

Мнениеот Snejna » 07 Яну 2015, 16:05

Канелата е голяма работа, аз от скоро взех да чувам за полезните свойства, които има. МОже би защото близките години започна да се говори повече за здравето ни извън рамките на традиционната медицина и станаха популярни забравените методи. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта