Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Kaya » 15 Яну 2015, 11:54

Май няма нужда от много обяснения тази тема. Сещате се, че на всички се случва да си купят малко по-голямо количество продукти свежи плодове и зеленчуци, които обаче и бързо завяхват :(

Marull.jpg
Marull.jpg (38.45 KiB) Прегледано 651 пъти

Има ли начин да се запази храната за по-дълго време свежа? :roll: Освен държането в хладилника какви други трикове знаете, за да се запазят по-дълго време свежи зеленчуците? Надявам се да дадете вашите идеи за запазването на храната, защото сега пазарувам веднъж седмично и плодовете и зеленчуците не издържат всеки път. Има ли характерна храна, която издържа по-дълго или всичко го съхранявате по различен начин, за да е по-дълго време запазена свежа? :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот silver933 » 15 Яну 2015, 12:24

Задължително ги държа в хладилника, а тези зеленолистните ги пръскам от време на време с вода, иначе бързо завяхват.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Rali_hr » 15 Яну 2015, 14:09

Някои храни ги прибирам в плик, други ги държа на проветливо място, най-често ги слагам в щайги и ги държа на тересата :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Andrey » 15 Яну 2015, 14:53

И аз си ги държа на терасата, а зеленолистните им слагам малко вода, гледам си ги като цветя тах :)))
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Anka » 15 Яну 2015, 16:28

Май няма спасение на марулята, иначе и аз си държа всичко в хладилника, но се замислих, не става ли да се сложат такива неща като спанак и маруля във фризера, ако няма да ги хапваш скоро?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Burborino » 15 Яну 2015, 16:35

Спанака е ок във фризера ако ще се яде сготвен след това. Аз и лапад така съхранявам ако ми е повече и няма да го готвя наведнъж.
Но маруля във фризера не е добро решение, според мен ще се разкашка след като се размрази.
Иначе слагам алуминиево фолио на дръжките на бананите. Така издържат с 1-2 идеи по-дълго.
Повечето неща ги държа в хладилника обаче защото нямам удобно място. Моркови, чушки, картофи, цвекло, ябълки и други подобни ги държа в такъв кухненски органайзер за плодове и зеленчуци на етажчета и под плота имам едно място на което нямам шкафове.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Malina » 15 Яну 2015, 17:07

Burborino написа:Спанака е ок във фризера ако ще се яде сготвен след това. Аз и лапад така съхранявам ако ми е повече и няма да го готвя наведнъж.
Но маруля във фризера не е добро решение, според мен ще се разкашка след като се размрази.
Иначе слагам алуминиево фолио на дръжките на бананите. Така издържат с 1-2 идеи по-дълго.
Повечето неща ги държа в хладилника обаче защото нямам удобно място. Моркови, чушки, картофи, цвекло, ябълки и други подобни ги държа в такъв кухненски органайзер за плодове и зеленчуци на етажчета и под плота имам едно място на което нямам шкафове.

Я дай една снимка, ето такова ли имаш предвид:
shkaf.jpg
shkaf.jpg (27.98 KiB) Прегледано 574 пъти

Сега ги има намалени на 50% в Кауфланд и мисля да си взема и аз точно за зеленчуците, но се чудих дали наистина са удачни?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Burborino » 15 Яну 2015, 17:19

Моето не е с чекмеджета, а са като кошчета. Сега ще видя да намеря снимка

Аа намерих - моето е точно като това, но е бяло

http://www.egera.bg/assets/679/large/5f ... 52e502.jpg
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2015, 17:29

И аз имам такова, с кошничките, там си държа повечето неща, точно да не се чудя къде да са, съхранявам ги на външната остъклена тераса, там е достатъчно хладно. Но когато е топло са в хладилника.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Lollipop » 06 Мар 2015, 11:41

Аз пък си държа всичко в хладилника, ама като казвам всичко - всичко. :)) Дори и хляб прибирам там.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта