Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Kaya » 20 Яну 2015, 23:35

От скоро в градината на синът ми постоянно ми се оплакват, че не иска да спи и винаги от групата, която разваля съня на останалите деца. Общо взето картинката е такава: :lol:

127.jpg
127.jpg (69.76 KiB) Прегледано 4760 пъти

Работата е там, че той просто не обича да спи, вкъщи спря да спи следобеден сън още когато беше на 3 г. а си представяте сега на 5г дали изобщо успявам да го убедя да спи следобед. :(
Всичко хубаво, но като слушам как другите майки все още карат децата си да спят следобеден сън си мисля, че аз съм в грешка, затова започнах да се чудя.. :roll: Има ли време, в което влагаме край на следобедния сън или е строго индивидуално за всяко дете? Надявам се, че аз не се оказвам някаква лоша майка, а в омразата на синът ми към следобедния сън откривам себе си, като дете ненавиждах да спя на обед, а нямам спомен кога ли родителите ми са сложили край на тази практиха със спането през деня. При вас какво е положението, спят ли децата ви все още следобед и ако сте сложили край на това, на колко години са били децата ви? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот silver933 » 20 Яну 2015, 23:50

Мисля си, че всички деца са различни, нашето е още бебе на 9м. но пък отдавна не си пада по съня, дори вечер не иска да спи, а през деня е почти невъзможно да спи, дории на разходките не спи. Имам много опзнати, на които децата им отдавна не спят на обед, а още са в детската градина, така че няма страшно :)))
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Pipilota » 21 Яну 2015, 10:37

Аз съм със син на близо 7г, и не съм го слагала да спи от не помня колко много време, може би от както беше на 4. Не обича да спи, факт, така че твоето дете не е единствено, Кая ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Lollipop » 21 Яну 2015, 11:00

Нали знаете от сън спомен няма, но при много малките деца е добре да имат режим. Но когато станат на 5-6 вече изобщо не им е спи :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот S_Milenska » 21 Яну 2015, 12:50

Не трябва ли да е когато те пожелаят и да спрат да спят, все пак ако виждате да стават раздразнителни, значи не е дошло времето за "отучване" от следобедния сън :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2015, 15:32

Според мен е добре децата поне до към 7 години да спят всеки ден следобед, за да бъдат по отпочинали и по-концентрирани. :) А след това като тръгнат на училище е ясно, че няма да могат да спят, колкото си искат :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2015, 17:05

rabotnata pchela написа:Според мен е добре децата поне до към 7 години да спят всеки ден следобед, за да бъдат по отпочинали и по-концентрирани. :) А след това като тръгнат на училище е ясно, че няма да могат да спят, колкото си искат :(

искат не искат - трябва да спят, това е положението, не си лигавете децата а ги учете на режим, може ли някакво си 5 годишно да ви върти?!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот atoneva1 » 21 Яну 2015, 19:11

Моят син е на 3 години и 2 месеца и да ви кажа спинка си всеки ден по 2-3 часа след обяд... Така си е свикнал от малък и на домчето спи, последен го събуждат, защото не му стига :D :D :D
atoneva1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2015, 00:32

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Kaya » 22 Яну 2015, 12:20

atoneva1 написа:Моят син е на 3 години и 2 месеца и да ви кажа спинка си всеки ден по 2-3 часа след обяд... Така си е свикнал от малък и на домчето спи, последен го събуждат, защото не му стига :D :D :D

Браво! Моят син спря да спи горе долу на тази възраст, много рядко в градината спеше, имаше един период, в който се беше научил да спи на обед, но бързо се стопи това време. Сега всяка вечер в градината ми казват, че не иска да спи, а останалите спели, е как да го накарам на сила? :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот silver933 » 22 Яну 2015, 12:45

Моето е на 11м и от сега се прави и не иска да спи винаги, а като стане на 3 сигурно ще ни приспива всичките и след това ще си ляга. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта