Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот Loreyn » 23 Яну 2015, 12:53

Преди около половин година ми откриха артрит, който е наследствен.
Докторите, обаче, нищо не ми казаха за спазването на определено меню. Четох в интернет, че има храни, като сьомгата, доматите, спанака, бананите, които са за предпочитане при хората с артрит :idea:
Надявам се не ме разбирате погрешно, не бих отказала такава вечеря, било то и през ден :D
fish.jpg
fish.jpg (11.26 KiB) Прегледано 2212 пъти

Тъй като обичам информацията да ми е проверена, не вярвам безрезервно на всичко прочетено в интернет, затова и ви пиша тук. :idea: :idea:
Надявам се да няма страдащи от артрит в ранни години като мен, но ще съм благодарна ако споделяте вашите знания относно менюто на хората страдащи от артрит. :!: Какво трябва да съдържа то и дали това, което съм изброила като храни е достатъчно :roll:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот dessiblond » 23 Яну 2015, 13:05

Смятам при всяко заболяване има значение какво поема тялото ти, така че е добре може би да се консултираш с лекар, за да си убедена, че не са измислици :idea:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот Malina » 23 Яну 2015, 13:31

И аз предпочитам подобно нещо да бъде консултирано с лекар, за по-дълъг период от време. Но иначе не ви пречи да пробвате, надали със здравословна храна бихте си навредили, а така сами може да разберете дали има ефект и дава ли отражение върху артрита ви:)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2015, 14:43

dessiblond написа:Смятам при всяко заболяване има значение какво поема тялото ти, така че е добре може би да се консултираш с лекар, за да си убедена, че не са измислици :idea:

И аз така си мисля, но не пречи и да се пробва де, така или иначе няма да навреди. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Мар 2015, 12:41

То ще е голямо нещастие, мислих си, че само хората с диабет трябва да спазват определено меню. все пак за останалите не е толкова задължително, то ще е голямо мъчение, не трябва чак толкова да се затормозяваме.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот dinkog » 23 Мар 2015, 17:09

Сигурно като всяка болест и при тази е хубаво да се спазва определен хранителен режим, но какъв точно не бих могъл да кажа.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот Malina » 20 Юли 2015, 15:40

Всичко е свързано с вредната храна, просто здравословния начин на живот трябва да стане ежедневие и половината болести няма да могат да се покажат изобщО!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Юли 2015, 17:10

Malina написа:Всичко е свързано с вредната храна, просто здравословния начин на живот трябва да стане ежедневие и половината болести няма да могат да се покажат изобщО!

много правилно, само че ние сме си лакоми особено българите, за нас яденето и пиенето са си голяма работа!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот веселказасмяна » 21 Авг 2015, 14:21

rabotnata pchela написа:
Malina написа:Всичко е свързано с вредната храна, просто здравословния начин на живот трябва да стане ежедневие и половината болести няма да могат да се покажат изобщО!

много правилно, само че ние сме си лакоми особено българите, за нас яденето и пиенето са си голяма работа!

Не е само до това, някои храни, в зависимост от състоянието ти, могат да навредят и то немалко, така че по-добре първо консултация с лекар или поне можеш да видиш на лекарствата, които са ти предписани дали има точка за съвместимост на храна с въпросния препарат.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Смятате ли, че спазването на определено меню е важно при хората с артрит? Какво трябва да бъде то?

Мнениеот Bambaa » 26 Авг 2015, 16:21

Имам приятелка, която от млада има артрит и й бяха казвали, че храни като орехи, бразилски орех и кашу облекчават болките, тя си хапва редовно, но не зная дали не е по-скоро плацебо ефект :roll:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта