Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот silver933 » 26 Яну 2015, 12:07

С жена ми все по-често започваме да обсъждаме варианта да си вземам велосипед и да го ползваме, когато отиваме на работа или пък на близки разстояния. :mrgreen: За нея разбира се не е удачен вариант в момента да има собствен велосипед, защото няма как да бута бебешката количка и да кара колело. :lol: Но аз лично бих заменил автомобила с велосипед..

dbc03.jpg
dbc03.jpg (44.45 KiB) Прегледано 1161 пъти

Единственото, което ме притеснява са градските условия. :evil: Направиха едни абсурдни вело алеи по които ми се вижда по-опасно карането, отколкото по улицата. :roll:
Разбира се стои и въпроса, освен с града, то и с колегите, дали ще ме сметнат за луд? :mrgreen: Вие виждали ли сте някой да пътува с велосипед, вместо с автомобил или автобус до работа? :roll:
За мен би било истинско и облекчение - ще си спестя трафика, в който изпадам с автомобила, но се притеснявам, че условията в града ни далеч не са подходящи за велосипеди. :| Мисля си един ден, детето като порасне дали няма да е готино да ходи с велосипед на училище, но като няма условия за това, дали не е опасно за живота? Вие какво мислите, бихте ли заменили автомобила с велосипед, имате ли необходимите условия в града ви, или градската среда не ви притеснява? :roll: А бихте ли дали възможност на детето ви да кара колело извън паркове и училища и то кога? :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот S_Milenska » 26 Яну 2015, 13:54

Не бих се качила на колело, да въртя педалите, вместо удобно да си стоя в колата и дъжд да ме вали и да ми е горещо, абсурд. Колелетата са за деца, не са за големи хора, не ставай смешен.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2015, 14:39

Аз много искам да си купя колело и да ходя с него на работа, изобщо няма да се притеснявам, че съм на токчета и на колелото, важното е, че ще се чувствам добре! Затова съм ЗА велосипеда, не се чуди, а си вземи !:)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Snejna » 26 Яну 2015, 14:46

S_Milenska написа:Не бих се качила на колело, да въртя педалите, вместо удобно да си стоя в колата и дъжд да ме вали и да ми е горещо, абсурд. Колелетата са за деца, не са за големи хора, не ставай смешен.

:roll: :roll: :roll:
Чак се учудвам, че прочитам такъв коментар! Разбира се, че е по-добре с колело, отколкото с автомобил! А твърдението, че е само за деца е абсурдно, смешно и глупаво! Затова в цивилизованите страни масово се предвижват с велосипед, а ние тук разбира се много умните българи сме покатерени по колите си! :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Andrey » 26 Яну 2015, 15:11

Аз много обичам да карам колело, от години така се предвижвам, дори излизам вечер с него хаха :))
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Kremiliya » 26 Яну 2015, 15:30

Мен ме е срам с тази голяма фигура да се кача на колело, но много обичам да карам и с радост бих сменила колата с колело! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Krum » 26 Яну 2015, 16:01

През лятото ходя на работа с велосипеда ;) Купих си един страхотен Спринт миналата година и го карам, стига времето да е сухо, дори тези дни като беше по-топло пак с него идвах на работа. :mrgreen:
Е вярно, че е малко опасно по улиците, но гледам бързичко да се изнижа и където мога - карам по тротоара, за вело алеи и дума не може да става. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Яну 2015, 16:40

О, да, страхотно ми звучи, няма какво да се чудиш повече, вземай си колело и толкова! :))
А разните, които искат да се возят на кола, толкова им е акъла, щом пътят ти ежедневно позволява ползването на велосипед си вземи :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Elica » 26 Яну 2015, 17:20

Аз харесвам карането на колело и то доста, но ще ме е страх да ходя така на работа. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Malina » 26 Яну 2015, 17:33

Много се кефя като видя някой с велосипед да ходи на работа или пък като видя някоя сладка семейна картинка, в която семейството заедно кара колело! Затова съм ЗА велосипедите, не могат да им стъпят на малкото пръстче автомобилите ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron