Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот M.Tasheva » 04 Фев 2015, 15:26

Вчера ми попадна някаква хитрота, която май се оказа от заоблените :D :D Четох, че може да си направим подобни вълнени топчета като тези на картинката и чрез тях да постигнем ефект като на омекотител и в същото време да намалим времето за сушене :idea: :roll:
wool-balls.jpg
wool-balls.jpg (48.2 KiB) Прегледано 1487 пъти

Като оставим на страна факта, че не зная дали биха могли по някакъв начин да омекотят дрехите, но пак имам някаква надежда, че това е възможно, то да намалим времето за сушене според мен е малко вероятно!

Вярно е, че вълната попива много влага, но като се сетя, че влизайки в пералнята няма как само в края да попият повече вода и да намалят времето за сушене на дрехите, а по-скоро ще направят това удоволствие по-скъпо :idea: :D понеже ще попият повече вода и като се напоят ще тежат повече, съответно ще се използва повече и електричество и вода, все едно си сложил още една дреха към прането :idea: :roll: :D

Поправете ако не съм права :idea: Интересно ми е дали някой е използвал този метод с вълнените топчета, за да може да омекоти дрехите и да намали времето за сушене и какъв реално е бил резултатът :idea:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот draga.mihova » 04 Фев 2015, 15:37

Ммм не съм убедена в тези магически ползи на вълната, чак да прави меки дрехите, но може да се пробва :idea: А за намаленото време за сушене, смятам че много зависи от пералнята :idea:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24


Re: Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот Anka » 04 Фев 2015, 16:57

По същата логика, ако пера нещо вълнено с останалите си дрехи би следвало да изсъхват по-бързо, не съм забелязала такова нещо. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот Krum » 10 Фев 2015, 15:25

Не мисля, че ще повлияе по какъвто и да е начин, честно да ви кажа, това е поредното ала бала, толкова омекотители има и толкова по-лесни варианти, че това да правим точно.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот silver933 » 12 Фев 2015, 12:58

Значи и като пера вълнени дрехи с памучни то следва да изсъхнат по-бързо. Не ми се вярва!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот borkova » 12 Фев 2015, 13:34

Не знам кой се сеща за тези неща, то поне да имаше някаква логика в тях, много се дразня като чета и аз такива статии, по-скоро губене на време :x
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот S_Milenska » 12 Фев 2015, 14:01

borkova написа:Не знам кой се сеща за тези неща, то поне да имаше някаква логика в тях, много се дразня като чета и аз такива статии, по-скоро губене на време :x

Логиката е обяснена, работата е там ние дали сме склонни да пробваме или не. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот Malina » 13 Фев 2015, 17:21

Ще взема да пусна едно кълбо прежда и да видим какво ще се получи!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как вълнените топчета в пералнята могат да помогнат за намаляване времето за сушене на дрехите и като омекотител?

Мнениеот Pipilota » 16 Фев 2015, 13:24

Не мисля, че ще имат ефект, но никога не пречи да изпера едно кълбо прежда, работата е там, че няма как да засека времето за съхнене :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта