Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот gomez123 » 09 Фев 2015, 17:38

Търсих някаква домашна рецепта за приготвяне на соли за вана и ми попадна :idea: една, но ми изглежда твърде буквално, става въпрос, че се слага морска сол, която се оцветява и ароматизира, като по този начин действа явно на кожата и сетивата :idea:

Изглеждаше сходно,
d6qh.jpg
d6qh.jpg (16.46 KiB) Прегледано 1093 пъти
но се замислих как солта би действала на кожата, особено на по-фините зони, :roll: не че и морската вода не е солена, но някак си по-различно ми изглежда :roll:
Другото е, че предполагам тези соли няма от какво да направят пяна във ваната, не че очаквам такова нещо, но... :roll:
FeetOverwhelmed.jpg
FeetOverwhelmed.jpg (12.64 KiB) Прегледано 1093 пъти

Бих искала да си приготвя соли за вана вкъщи, но се опасявам от реакцията на кожата ми, надявам се някой с по-чувствителна кожа да предположи или ако е пробвал да сподели как действа :idea:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот Mamacita » 09 Фев 2015, 17:41

По-добре е да не опитваш ако си с много суха кожа, поне така си мисля аз, моята е що-годе нормална и съм си правила веднъж такива соли за вана, получи се :idea: Но ако има нужда от хидратация кожата ти, по-добре да си вземеш такива, т.е. соли с тази цел ;)
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот Elica » 09 Фев 2015, 17:54

Е как пък със сол, това едно време го правиха за децата, да им се осолява кожата защото е много мазна и се подсичат, но на възрастен човек както казаха особено ако си с по-суха кожа, по-добре да не го пробваш това. Макар че от др. страна ако след море кожата ти ти харесва повече значи това е твоя вариант :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот Malina » 09 Фев 2015, 18:03

Звучи много приятно и абразивно, сигурно ще ти боцка на д-то. :lol: :lol: :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот Slavena » 09 Фев 2015, 18:15

Много приятно звучи аз бих пробвала дори и без ароматите :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот mix_twix » 09 Фев 2015, 18:22

О, идеално, само някой да ги направи аз съм готов да бъда опитното зайче, само че и вана нямам така че и терен ще ми трябва! :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2015, 10:22

Според мен звучат много свежо и ако човек има вана не му пречи да пробва, какво пък толкова може да се обърка, това е сол, все едно сме в морето, само че с ароматизатори. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот maminka » 11 Дек 2015, 15:53

Това да се разплуеш във ваната никога не съм го разбирала, а сега вече не мога да разбера и откъде толкова време имат хората. А за самата вана - ненужда, неудобна, голяма вещ за губене на време и със самата процедура, и с чистенето й след това!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот viking » 15 Дек 2015, 10:40

И аз, като повечето мъже, не обичам ваните, но пък може да се опиташ да приготвиш нещото за любим човек, който знаеш, че ще го оцени, стига да се получава нещо наистина качествено.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Какво ще кажете за тези соли за вана приготвени вкъщи?

Мнениеот Локумът » 15 Дек 2015, 12:32

Pipilota написа:Според мен звучат много свежо и ако човек има вана не му пречи да пробва, какво пък толкова може да се обърка, това е сол, все едно сме в морето, само че с ароматизатори. :mrgreen:

така е, все едно си в бульон в собствен сос, аз съм почитател на това да се кисна във ваната, с някоя книга и една бира до мене, идеално! :) Само после ми е кофти сметката за водата, като съм прекалил с ваните.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта