Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот luchia@marco » 10 Фев 2015, 11:54

Попадна ми статия от сайта за шефа на Японските авиолинии,
Haruka-Nishimatsu.jpg
Haruka-Nishimatsu.jpg (21.92 KiB) Прегледано 1029 пъти
този човек след масови съкращения намаля драстично заплатата си, пътува с градски транспорт до работното си място и се храни заедно с всички останали работници :idea: :o

Сега можете ли да си представите да се случи това и в България :o Невероятен е моралът и отговорността на японците, винаги съм се възхищавала :idea: Разбирам, че техният свят е в пъти по-различен от нашия и въпреки това, не е ли общочовешки примерът на японците относно морала и отговорността :idea: :idea: :roll: защо да не може да го последваме?

Тоест, може, няма причина да не се случи, всъщност има една... самото желание на хората, вярвате ли, че това може да се случи и по-важното е кога, ще доживеем ли да видим японския пример за морал и отговорност и в България? :roll:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот mimeto90 » 10 Фев 2015, 12:00

Няма невъзможни неща, това се знае, но предвид обстановката и мисленето, не мисля, че има място дори да се споменава японския пример за нашето положение, не, че е лошо, просто е неуместно :D :|
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот silver933 » 10 Фев 2015, 12:22

Какво да ви кажа, това може да се случи, ако човекът е човек! Личен пример мога да дам на нещо, което съм видял с очите си. Жена имаше фирма, работеше редом с хората, когато се наложи да затвори фирмата, с последните пари, които имаше плати заплати, колкото можеше, не можа да плати последната, ясно им каза, че няма от къде да вземе пари за още 1 заплата. Хората започнаха да пускат сигнали и какво ли не! Някои просто не го залужават, кораба когато потъне - потъва и понякога шефът и да е добрия и даде всичко, което може от себе си, хората са неблагодарни и си представят, че всеки иска да ги прецака. :roll:
А че има много случаи, при които всички се скатават и си прибират печалбата, а оставят работниците да се спасяват е факт, българите сме комплексари, държим да се покажем с нова кола, а за бедните - пари няма. Тъй че не се надявайте да ги стигнем нито японците, нито американците. Далеч сме от морала, ние сме алчни, защото сме бедни в душите си!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот Anka » 11 Фев 2015, 14:46

И аз не мисля, че някога ще можем да се мерим с морала на японците, там са съвсем друг тип хора, а ние тук сме си гнили ябълки.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Фев 2015, 15:46

Наистина при японците има нещо, кеото тук липсва, морал, чест, хората пазят доброто си има и дават всичко от себе си, да ги запомнят с добро, а ние тук ... сме лоши момчета :|
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот Andrey » 11 Фев 2015, 17:20

ние пример може да вземем и да му казваме "евала", докато цъкаме с език, но никога не бихме направили тази жертва в името на своите работници :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот niya_mazova » 12 Фев 2015, 12:25

Виждам, че хората тук са разбрани и смятам, че всеки втори българин би направил изказване като вашето, следователно - какъв е проблемът, това, което смятаме за добър пример да го превърнем в реалност и тук :idea: според мен работата е там, че на приказки всичко е лесно и ок, докато реалността ни винаги куца :|
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот silver933 » 12 Фев 2015, 12:52

Andrey написа:ние пример може да вземем и да му казваме "евала", докато цъкаме с език, но никога не бихме направили тази жертва в името на своите работници :)

Така е, малко са хората, които биха направили жест към тези, които стоят по-долу, в Япония наистина думата чест значи нещо!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот S_Milenska » 12 Фев 2015, 14:18

Никога, наситина честта при тях е много важна, а тук нямаме такава, дори младите не знаят и не усещат никакво значение на тази дума, няма как просто.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога смятате, че ще можем да вземем примера на японците относно морала и отговорността?

Мнениеот Snejna » 12 Фев 2015, 14:51

И аз съм скептична, японците, въпреки че са страшно странен народ, са и много отговорни хора и истински с много достойнства, това липсва на нас, не ми се вярва, че някога ще има подобни примери у нас.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта