Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот borkova » 12 Фев 2015, 13:50

До сега всички домашни ексфолианти, за които знаех, не зависимо дали за лице или тяло са със захар. :| Опитвала съм, но сякаш са прекалено груби за моята кожа, затова сега си мислих да опитам тази рецепта с комбинация от различни видове брашно, но не зная ще може успешно да почисти порите ми :?

Интересно ми е дали някой е успявал да събере всички тези видове брашно - овесено, грахово, бобово, оризово и сусамово, за да си направи домашен ексфолиант и до колко ефикасен се оказва в крайна сметка :roll:
Не, че не можем да си ги смелим и вкъщи, ама си мисля, че ще е трудна задачката :idea: ;)
c882dc.jpg
c882dc.jpg (16.59 KiB) Прегледано 1362 пъти

Всъщност не зная тайната на комбинацията от различни видове брашно, но пък съм убедена, че голяма работа върши прясното млякото, с което трябва да се размеси ексфолианта :idea: и предполагам никой не може да отрече полезното му действие върху кожата :!: но до колко е възможно да почиства порите?! Какво е мнението ви?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот S_Milenska » 12 Фев 2015, 13:59

Не знам за брашната, но наистина прясното мляко е голяма работа - все пак Клеопатра с прясно мляко е поддържала хубавата си кожа. :mrgreen:
За ексфолирането не знам но съм любопитна, има ли определени брашна, които трябва да се съберат и съотношението им в "скраба"? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот mimeto90 » 12 Фев 2015, 14:13

S_Milenska написа:Не знам за брашната, но наистина прясното мляко е голяма работа - все пак Клеопатра с прясно мляко е поддържала хубавата си кожа. :mrgreen:
За ексфолирането не знам но съм любопитна, има ли определени брашна, които трябва да се съберат и съотношението им в "скраба"? :roll:

То е написано кои са брашната, работата е там, че много се съмнявам да тръгна да търся сушен грах или бобово брашно, за да направя това :| :| аз съм по лесните рецепти, тея сложнотийските не ме грабват много :|
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот S_Milenska » 12 Фев 2015, 14:56

mimeto90 написа:
S_Milenska написа:Не знам за брашната, но наистина прясното мляко е голяма работа - все пак Клеопатра с прясно мляко е поддържала хубавата си кожа. :mrgreen:
За ексфолирането не знам но съм любопитна, има ли определени брашна, които трябва да се съберат и съотношението им в "скраба"? :roll:

То е написано кои са брашната, работата е там, че много се съмнявам да тръгна да търся сушен грах или бобово брашно, за да направя това :| :| аз съм по лесните рецепти, тея сложнотийските не ме грабват много :|

Аз прочетох кои, но явно не съм си задала правилно въпроса, аз питах за съотношението какво ли ще да е... :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот Andrey » 12 Фев 2015, 15:09

Жените само се чудите как да си чистите порите, досега един мъж не съм чул да се ексфолира пък не сме се сбръчкали нито по-бързо от жените, нито повече от тях.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Фев 2015, 16:14

Не знам, то като стане мокро това брашно няма ли да стане лепкаво и точно обратното на почистването на порите да се случи? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот Elica » 12 Фев 2015, 17:09

Интересно звучи, но знам ли, ако пробваме всички рецепти вече ме съмнява, че лице ще ни остане, а тази много трудоемка.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37


Re: Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот sofi_black » 13 Фев 2015, 16:44

rabotnata pchela написа:Не знам, то като стане мокро това брашно няма ли да стане лепкаво и точно обратното на почистването на порите да се случи? :roll:

Именно, направо като бетон - цимент :mrgreen: после с чук и длето ще го махаме, луда работа :mrgreen: :mrgreen:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Смятате ли, че успешно можем да почистим порите си с комбинация от различни видове брашно?

Мнениеот Elica » 13 Фев 2015, 16:50

И аз не съм почитателка, по-скоро на сухо бих се съгласила, но на каша ми е странно :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта