Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Мнениеот annydance » 19 Фев 2015, 15:58

Вярно е, че ми се случват само нощем мускулните крампи, но са достатъчно неприятни, болезнени и натрапчиви, за да нямат място в съня ми!

Имам голямото желание да се освободя от мускулните крампи по някакъв и начин с домашни рецепти :idea: :idea: До сега съм се мазала с различни продукти и нищо не е помогнало така, както смятам, че ще ми помогнат домашните рецепти, нищо не е дало дълготраен резултат!
cramps.jpg
cramps.jpg (14.35 KiB) Прегледано 1341 пъти
Не зная дали е по-добре да се приема нещо като магнезий или е по-добре да се набавя с храната, но се надявам да ми предложите ефикасна рецепта, с която да се разделя за дълго с мускулните крампи :idea: :idea: Дали е редно по-скоро да се налагат мускулите на прасците с нещо или... :?:

Надявам се на бързи отговори с надеждни рецепти, тъй като вечер будувам по час (минимум), докато се успокои всичко :evil:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Мнениеот PasDeDeux » 19 Фев 2015, 16:00

По време на бременността и аз съм имала крампи, но ги търпях, обтягам мускула и така докато си влезе в релси, иначе знам, че пиенето на повече вода помага, но не мога да го потвърдя!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Мнениеот nadqta » 19 Фев 2015, 16:04

На мен ми е помагал чаят от малина (листа) сутрин и вечер по една чаша - не е сложно и има добър ефект, също ако хапваш бял хляб и подобни по-добре ги замести с пълнозърнести храни или спри :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Мнениеот Rali_hr » 19 Фев 2015, 16:10

СЛед като толкова те боли- вземай магнезий и не мисли много! Наистина няма друг начин с храни или какво ли не да се спасиш от схващанията, излишните килограми също си казват думата при такива схващания :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Мнениеот ramimni » 19 Фев 2015, 16:49

Rali_hr написа:СЛед като толкова те боли- вземай магнезий и не мисли много! Наистина няма друг начин с храни или какво ли не да се спасиш от схващанията, излишните килограми също си казват думата при такива схващания :)

Понякога и от начина на движение зависят крампите, така че разпределяй правилно времето за спорт и почивка!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Мнениеот Snejna » 19 Фев 2015, 17:10

Случваше ми се по едно време доста често - вечер ми се схващаха точно прасците! Беше ужасно, но намерих начин да ми минава за секунди и все пак започнах да пия магнезий, защото колкото и бързо да ми минаваше е ужасно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Мнениеот Andrey » 19 Фев 2015, 17:19

Тези спазми са ужасни и на мен ми се е случвало, най-бързо ми минава като легна и си отпусна крака или мястото, което ме боли, вярно е, че в няколко части на секундата болката е непоносима, но минава веднага. Най-гадно е да ти се схващат пръстите, забелязал съм, че това ми се случва, когато ми е студено :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво може да помогне при мускулни крампи, какви домашни рецепти сте използвали?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Юли 2015, 10:22

Просто си вземете една добавка с магнезий, не е толкова трудно, а определено помага. Но ние сме свикнали да питаме безн ищо да направи после де :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта