Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот Nightmare » 25 Фев 2015, 12:49

Срещнах в един сайт много интересна рецепта за лазаня със спанак и понеже съм от старото поколение си записах в моя тефтер как се прави плънката. :idea: Корите в рецептата бяха домашни, но реших, че няма да си играя да ги правя, затова записах рецептата с готови. :evil:

Сега пък ме загложди защо да не си направя сама домашни кори, имам достатъчно време, а сега ми дойде и настроението! :lol: Понеже видях само продуктите за тестото, не съм се задълбочавала в самото им приготвяне и точенето на корите, но предполагам, че ще са подобни като за домашна баница, нали? :roll:
10332.jpg
10332.jpg (7.82 KiB) Прегледано 1135 пъти

Много се надявам някой живущ в Италия или поне повече на Ти с корите за лазаня да се отзове с неговата рецепта и начин на приготвяне на корите за лазаня! :idea: :idea: И най-вече си чакам препоръки за това как могат да станат толкова тънки и предполагам вкусни, корите?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот Lyomi » 25 Фев 2015, 12:51

Не мисля, че ще има голям смисъл от домашните кори, т.е. и по-вкусно може да стане ама да се бъхтиш 3 часа в кухнята за една лазаня, не мисля, че си струва!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот moni.sparrow » 25 Фев 2015, 12:53

Мисля, че скоро в Лидъл се продаваха едни машинки такива за домашни кори за лазаня, мисля че ще е доста по-бързо и удобно с тях, иначе тестото може да провериш из интернет какво ще кажат домакините
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот S_Milenska » 25 Фев 2015, 12:56

Не, корите не са на принципа на баница, а са по-скоро като паста (макарони, спагети), дори са и по-дебели от корите за баницата. Но не съм много сигурна как се прави, вкъщи в тефтера май имам записана рецепта, но така няма как да се сетя. :roll:и да ако си вземеш машинка ще ти е по-лесно, има навсякъде машинки за паста ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот Rali_hr » 25 Фев 2015, 13:45

Никога не съм хапвала лазаня, даже не знам как се правят корите. :) Мисля, че ще е много трудоемко, по-добре да се направи с готови кори, поне първия път. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот silver933 » 01 Мар 2015, 11:32

МНого ми се иска да опитам домашна паста, особено пък ако ѝ се сложаат някакви подправки, още при оформянето ще стане много вкусно със сигурност :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот Kremiliya » 03 Мар 2015, 10:05

Не съм си правила никога, даже не съм си купувала, но мисля, че наистина е мноого далеч от нашите кори за баница, до колкото знам трябва да има много яйца ;)))
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2015, 18:58

НЕ знам разбира се, много е сложено това не е нещо за всеки, а е философия, която си владеят италианците, а не ние ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот Lollipop » 04 Мар 2015, 11:11

В магазина всичко има, казано скромно и обикновено, аз не бих се захванала да ги правя сама ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Знаете ли как се правят домашни кори за лазаня?

Мнениеот S_Milenska » 04 Мар 2015, 12:49

silver933 написа:МНого ми се иска да опитам домашна паста, особено пък ако ѝ се сложаат някакви подправки, още при оформянето ще стане много вкусно със сигурност :)

Да наистина става вкусно, но си е голяма играчка, все пак има доста марки паста на пазара, които са много качествени и се доближават до истинските, но са доста по-скъпи от пастата за левче.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта