Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот gomez123 » 25 Фев 2015, 17:16

От няколко места вече ме застига информация за това колко полезни са доматите за кожата и по-специално за проблеми с нея! :idea: :idea:

Не зная как е възможно да действат, т.е. какво се съдържа в доматите, :roll: но очевидно се използват по-често за проблемна кожа! Въпреки това до сега не съм чувала за продукт за лице с екстракт от домат или пък маска за лице с домат?
tomato.jpg
tomato.jpg (22.75 KiB) Прегледано 1072 пъти
Явно по-разпространени са в домашната козметика, затова искам съвет да ми дадете, каква комбинация би била подходяща за маска за лице с домат и в кой от вариантите хем може да подейства срещу проблемна кожа, но в същия момент да не е грубо, т.е. маската да има свойствата и да хидратира! :roll:

Надявам се да получа повече съвети за комбинации от съставки за маски за лице и ако някои от вас са използвали да ми споделят за постиженията, които са имали! :idea: :)
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот borkova » 25 Фев 2015, 17:18

Чувала съм, че доматите изсмукват от кожата това, на което не му е там мястото. Зная, че с налагането на парчета домат върху кокоши трън се получават доста добри резултати! ;)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот MerryPop » 25 Фев 2015, 17:20

Преди години съм си правила така с парчета домат маска, за да си изкарам трънчетата от носа, много е странно, понеже направо усещаш как ги изсмуква, доста е ефикасно, пробвай го - просто налагаш и чакаш! :) :)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот Elica » 25 Фев 2015, 17:21

Не съм си правила маска с домати, много лигаво и гадно ми изглежда, не бих пробвала с такъв воден и мокър зеленчук. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот BeenieGal » 25 Фев 2015, 17:22

Виждала съм маски за лице с домат по магазините и ми е било много странно и на мен какво толкова правят тези домати, ама явно си помага, задължително ще опитам рецептата за трънчетата, иначе съм чела някакви домашни рецепти, че премахват петна по кожата, но за това не мога да бъда сигурна!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот Pipilota » 26 Фев 2015, 10:43

MerryPop написа:Преди години съм си правила така с парчета домат маска, за да си изкарам трънчетата от носа, много е странно, понеже направо усещаш как ги изсмуква, доста е ефикасно, пробвай го - просто налагаш и чакаш! :) :)

Вярно ли! Звучи супер, бих пробвала. Иначе домат съм си слагала на гнойна пъпка и наистина изсмуква, не ми е идвало на ум да пробвам с трънчетата, но ще пробвам и за :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот silver933 » 26 Фев 2015, 12:56

Интересно ми е много това с тези маски, как пък ще си сложиш домата така на кожата мн странно и ще седиш примерно час-два ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот Andrey » 26 Фев 2015, 14:57

Ползвам ги и аз за големи тръни или за пъпки, наистина яко изсмукват гнойта. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот Mon_ton » 26 Фев 2015, 16:23

Ще пробвам лятото, когато има истински домати, може би наистина ще ми измъкнат трънчетата от носа! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как доматите действат на кожата, правили ли сте си маска?

Мнениеот Pipilota » 27 Фев 2015, 18:20

Иха, това ще го пробвам, щом казвате, че маха и трънчетата по лицето! :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта