Да заместим кубчетата бульон, но как?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот lussy » 04 Мар 2015, 18:00

Децата ми много обичат бульон и това е единствената топла напитка, която пият, като изключим горещия шоколад! :!:
Не мога да ги накарам нито топло мляко да опитат, да не говорим за чай! :evil:
6a0.jpg
6a0.jpg (37.28 KiB) Прегледано 2203 пъти

Преди време слагах кубчета бульон и на ястията, но сега вече отказвам да купувам, въпреки че децата се сърдят! Мисля си, че ще е 100 пъти по-добре и здравословно да измисля начин да заместим кубчетата бульон с истински такъв, :idea: например зеленчуков, ще е супер, топла напитка с много витамини! :idea: :)

Как, обаче, е възможно да се случи това, как може да се извлече всичко полезно от зеленчуците и да се предложи на децата, като няма да е с толкова наситен вкус и мирис и определено няма да прилича на този бульон, на който вече са свикнали? :?: :!: Какви са тайните за наистина вкусен бульон, който да може да замести този на кубчетата :!:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот PasDeDeux » 04 Мар 2015, 18:02

Мисля, че под тази форма наистина няма да им е вкусно на децата, затова може да опиташ с крем супи, надявам се, че това ще е ново за тях и за да е по-интересно може да го поднесеш със сламка! :) :)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот penny » 04 Мар 2015, 18:03

И да искаме няма как да стигнем нивото на онези бульони в пакетче, за нещастие са доста по-привлекателни и вкусни, от друга страна по този начин ще можеш да ги научиш децата да хапват повече супи :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот MollyDolly » 04 Мар 2015, 18:07

Няма и смисъл сега да се чудите как да подлъжете децата, няма да ви се вържат, достатъчно пресен им е вкуса на купешките бульони, сега напролет пробвай с други супички, а наесен се опитай да им пробуташ отново истински бульон :!: :)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот Elica » 04 Мар 2015, 18:08

Никога не съм харесвала домашните бульони, а тези от магазина са толкова наситени, ммм :) не мисля, че изобщо може да се доближиш и да накараш децата ти да започнат да пият варена чорба, по-скоро на супа да ги излъжеш, но не и да ги цакаш с полезен бульон, дори пилешкия от магазин има приятен и вкусен пилешки аромат, сякаш като от печено пиле, а ти си помисли само как мирише едно варено пиле, отврат. Не че подкрепям бульоните от кубче, просто казвам, че няма как да ги стигнеш. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот silver933 » 09 Мар 2015, 13:47

Съгласен съм с Елица, ти си ги научила на вкусното и соленото, а сега чакаш да започнат да ядат водата на сварените зеленчуци и то да си я пийват. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот Rali_hr » 09 Мар 2015, 14:39

Много готино ми се струва да си направиш домашен бульон, само че не вярвам да стане много вкусен. Най-напред ще почнем от зеленчуците, те не пускат хубав вкус, а и в каква комбинация, може би ще им трябва масло.. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Мар 2015, 18:15

Ми аз не мисля, че могат да се заместят, и цвят придават, и аромат и вкус. Винаги си личи, когато една супа е сготвена с бульон и без, подправките сякаш не могат да свършат цялата работа. :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Мар 2015, 13:39

защо не си направите домашен бульон? :) Има рецепти за такъв. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Да заместим кубчетата бульон, но как?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Дек 2015, 12:42

Ваня Стойчева написа:защо не си направите домашен бульон? :) Има рецепти за такъв. :)

Не става същото, няма какво да се лъжем, всякакъв микс от подправки съм пробвала, ама уви. Но свикнахме вече, разбира се и без тези неща.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта