Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот S_Milenska » 05 Мар 2015, 13:46

Винаги съм чувала разни твърдения, при които се казва, че на бебетата още преди да се родят трябва да им пускаме класическа музика, та да се родят гении едва ли не. Отделно, бебетата чуват гласа на майката седмици преди да се родят! :roll:

host.jpg
host.jpg (29.06 KiB) Прегледано 1591 пъти

А сега последната новост е, че пускат гласа на майката на недоносените бебета, за да стимулират растежа им. Разбира се това не се случва в България, за нас недоносеното бебе не е особено значим човек, но това е друга тема. :geek:
Вие пускали ли сте музика на детето си преди да се роди, говорили ли сте му, вярвяли ли сте, че наистина чува, още преди да се роди? За мен е много странно, никога не съм говорила на детето си, преди да се роди, винаги съм мислила, че тази връзка ще си я изграждаме след раждането. :D
И понеже планирам скоро пак да ставам майка, ми се иска втория път да се справя по-добре, ако има на къде повече, затова питам дали наистина бебетата ни чуват, още преди да се родят? Дали им се подобрява състоянието, ако им говорим повече? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот Rali_hr » 05 Мар 2015, 14:05

Гласът на майката помага за развитието на бебето още от както наистина е в корема ни, така че може да си сигурна, че ни чува. Точно за това бебето толкова бързо се привързва към майката, то е свикнало с нашия глас и нашето сърце ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот julianne » 05 Мар 2015, 14:14

Разбира се, моето дете много се кефи на Чайковски, но пък на Вагнер избеснява, но пък двете се слушкаме идеално :D
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот Snejna » 05 Мар 2015, 14:40

Не вярвам, че чуват, винаги съм мислила, че започват да чуват след като мине време след раждането, а не преди това.. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот Andrey » 05 Мар 2015, 15:01

julianne написа:Разбира се, моето дете много се кефи на Чайковски, но пък на Вагнер избеснява, но пък двете се слушкаме идеално :D

Това преди да се роди ли говориш? :? Бе аз не мисля, че децата много много слушат какво се случва преди да се родят, но от друга страна, наистина съм чувал, че допира и гласа на майката много влияят при недоносените деца, дори в нормалните държави е практика майката да ходи при бебето и да го гушка, докато при нас бебетата стоят изолирани.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Мар 2015, 16:13

Аз на моето си му четях приказки от преди да се роди и го учих на хубава музика и на много смях хаха ;)) Личи си, че му е помогнало! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Мар 2015, 18:06

Със сигурност чуват и реагират на случващото се покрай нас (тях), затова бъдете внимателни :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот Snejna » 08 Юни 2015, 14:32

rabotnata pchela написа:Аз на моето си му четях приказки от преди да се роди и го учих на хубава музика и на много смях хаха ;)) Личи си, че му е помогнало! :mrgreen:

йехехех
нека да се смее детето и да расте усмихнато, щастливо и здраво, това е най-важното. :)
А за чуването, може би наистина разпознават майчиния глас още от преди да се родят. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот Kremiliya » 08 Юни 2015, 15:17

Не ми се вярва че чуват, не са ли там звукоизолирани?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Наистина ли бебетата ни чуват, още преди да се родят?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юни 2015, 17:21

Kremiliya написа:Не ми се вярва че чуват, не са ли там звукоизолирани?

АБе май чуват нещо тея дребосъци! Много се влияят и от почукване и то потупване и то пеене ;))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron