Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот nadqta » 09 Мар 2015, 17:24

Живеем в град с много варовита вода и предпоследния път, когато се счупи старата ми пералня, техникът каза, в никакъв случай не използваме Калгон или други подобни препарати, които премахват варовик, тъй като има шанс да я дочупя бързо и качествено :idea:
Предполагам, че като то рекламата нагревателя ще се извади от пералнята също толкова зле изглеждащ :idea:
kalkaanslag.jpg
kalkaanslag.jpg (82.9 KiB) Прегледано 4840 пъти

Така и стана де, с времето я дочупих и си купихме нова пералня преди около 2 години :idea: и си мисля, че вече има сериозно количество варовик, което с времето може да донесе големи бели, :roll: затова е и време да взема някакви мерки, но нямам идея как може да се премахне котления камък от пералнята и то без да я повреждам?!
Чакам всякакви хитри идеи!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот Mamacita » 09 Мар 2015, 17:27

То сега май идва времето на Калгон и подобни препарати, може да питаш в някой от големите магазин за ВИК, до сега не съм се сещала да правя такова нещо за пералнята, но предполагам, че ще има ефект!
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот mimeto90 » 09 Мар 2015, 17:30

Чувала съм добри отзиви за содата примесена с оцет, но не съм убедена, че бих опитала :roll:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот Elica » 09 Мар 2015, 17:33

И аз съм чувала да се слага само оцет и сода и да се пуска на 90 градуса :) Мисля да пробвам, не вярвам, че може да навреди.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот red_eyes » 30 Дек 2015, 14:04

Доколкото зная тези препарати от сорта на Калгон са наистина по-скоро опасни, отколкото полезни за удължаване живота на пералнята.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот MollyDolly » 04 Яну 2016, 16:06

май е по-добре да си стои така, дори не съм убедена доколко точно това може да навреди на самата пералня :roll:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот S_Milenska » 04 Яну 2016, 16:34

red_eyes написа:Доколкото зная тези препарати от сорта на Калгон са наистина по-скоро опасни, отколкото полезни за удължаване живота на пералнята.

защо да са опасни за пералнята, макар че доста от препаратите са толкова силни, че изтъняват и дъното на перални и прочие. От както печката ми се продъни от търкане с препарати вече и аз гледам с друго око..
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот vanusha » 24 Ное 2016, 12:26

Нещо ми се върти в главата, че се пуска празна пералня а на мястото на праха за пране се слага пакетче сода и така се изпира най-дългата програма.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Премахвали ли сте до сега котлен камък от пералнята? Как да го направя и аз, но без да я повреждам?

Мнениеот pavleta » 24 Ное 2016, 17:17

В съдомиялната се пуска сода заради варовика, защо не и в пералнята? Не съм го правила с пералнята, десет години ми работи без никакви проблеми.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта