Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Мнениеот borkova » 12 Мар 2015, 14:04

Като почти във всяка друга къща и в нашата има цвете алое. Вчера пък попаднах на някаква статия, че алоето, освен за кожата, то било много полезно и за косата :idea:

Достраша ме да си направя маска на лицето с домашното алое, понеже не зная дали става точно за това, но съм по-склонна да опитам с маска на косата :idea: Интересно ми е какъв ефект ще дадат маските с алое върху косата и как е по-добре да се прилага само сок, намачканата вътрешна част на растението или нещо друго? :?
Знам, че изглежда доста гнусно,
Aloe-Vera.jpg
Aloe-Vera.jpg (12.62 KiB) Прегледано 939 пъти
но реално не е чак така, като става въпрос за подпомагане на косата и кожата, жените май сме безмислостни :D

Надявам се да ми споделите дали сте си правили маски за коса с алое и как ви е подействало, а дали реално мога да използвам това алое, което имаме като цвете у дома? :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Мнениеот MerryPop » 12 Мар 2015, 14:07

Правила съм го, но прекалено малко пъти, тъй като съм доста непостоянна и не мога да кажа дали има някакъв ефект, а сока от алое го взех от аптеката, понеже съм голяма бъзла, майка ми има алое у тях, но като не съм сигурна, не мога да рискувам да ми окапе косата :D :D
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Мнениеот gomez123 » 12 Мар 2015, 14:08

Като зная как действа на кожата, предполагам, че ще е супер готино за коса, но ние пък си нямаме алое, ще взема и аз да ги купя сок или под някаква друга форма ако продават, в краен случай ще ги купя едно по-голямо растение за вкъщи :D :D
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Мнениеот LEILA » 12 Мар 2015, 14:10

Алоето е прекрасно за косопад, една позната ми се похвали, че така след бременността спряла да й капе косата, понеже си беше страшничко при нея, но и много коса си има момичето, де :D :D Аз лично никога не съм си правила маска, с какво комбинирате алоето?
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Мнениеот Lollipop » 16 Мар 2015, 11:29

gomez123 написа:Като зная как действа на кожата, предполагам, че ще е супер готино за коса, но ние пък си нямаме алое, ще взема и аз да ги купя сок или под някаква друга форма ако продават, в краен случай ще ги купя едно по-голямо растение за вкъщи :D :D

хаха ти това растение като го опасеш за 2 месеца ще е голяма мъка ;) добре, че лесно се разсажда. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Мнениеот niya_mazova » 17 Мар 2015, 15:50

Lollipop написа:
gomez123 написа:Като зная как действа на кожата, предполагам, че ще е супер готино за коса, но ние пък си нямаме алое, ще взема и аз да ги купя сок или под някаква друга форма ако продават, в краен случай ще ги купя едно по-голямо растение за вкъщи :D :D

хаха ти това растение като го опасеш за 2 месеца ще е голяма мъка ;) добре, че лесно се разсажда. :)

Не зная колко е лесно, да ти кажа, преди време си сложих едно стръкче да пуска корени, но още го чакам, все ми се струва, че просто ще си изгние в почвата :(
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Мнениеот Snejna » 17 Мар 2015, 16:28

Все ще порасне, все пак не е толкова лесно да се пуска корен! Скоро ще стане!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какъв ще е ефектът, ако включим към маските за коса и алое?

Мнениеот Kaya » 19 Мар 2015, 10:29

Аз не мисля, че кой знае каква разлика ще видиш, особено ако ползваш някоя готина домашна маска за коса, но сложи, алоето е хубаво растение ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта