Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот веселказасмяна » 16 Мар 2015, 13:18

Не разбирам за какво иде реч с тези сурови картофи :shock: В последните дни много често ми излиза каква ли не информация за тях! :idea: :shock:
Интересното е, че се оказват по-полезни отколкото съм смятала. Не знаех, например, че сокът на суров картоф може да лекува стомашни болки! Или всъщност всичко зависи от сорта на картофите? :roll:
potatoes.jpg
potatoes.jpg (29.01 KiB) Прегледано 3704 пъти
От друга страна си спомням, че братовчед ми, който е малко по-малък от мен ,за да не ходи на училище ядеше сурови картофи и си вдигаше температура, като по учебник :lol: :lol:

Заинтересувах се как действат суровите картофи, както и техния сок на организма, тъй като имам известни проблеми със стомаха, а малката често боледува и си мислих дали и двете ще можем да се спасим само със сурови картофи :?: Наиситна ли лекуват стомашни болки и могат ли да свалят температурата или единствено я вдигат? :roll:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот nadqta » 16 Мар 2015, 13:25

Не зная дали това беше само мит с яденето на сурови картофи, но ми се струва, че няма нищо вярно в него! Та може и да помагат за болки в стомаха, но пак зависи от какво са, само да не го раздразниш повече :!:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Мар 2015, 13:26

Ако ги ядеш можеш и да си вдигнеш температурата, но това не знам дали не е мит, никога не съм го пробвала, а за сваляне се ползва като компрес на челото. Моя позната каза, че така облекчава и хемороидите с настърган картоф. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот mangusta » 16 Мар 2015, 13:28

Не мисля, че имат някакъв ефект, за да ти вдигнат температурата доста трябва да изядеш, а за да спадне, може само на компрес да ги ползваш!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот Krum » 16 Мар 2015, 14:02

Може и да има ефект, все пак е нещо, което осигурява вид хладнина, не мисля че върши по-добра работа от оцет на челото. ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот Elica » 16 Мар 2015, 16:30

Ваня Стойчева написа:Ако ги ядеш можеш и да си вдигнеш температурата, но това не знам дали не е мит, никога не съм го пробвала, а за сваляне се ползва като компрес на челото. Моя позната каза, че така облекчава и хемороидите с настърган картоф. :)

Еха, явно картофът в голяма работа, но не сме му отдавали заслуженото досега :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот silver933 » 16 Мар 2015, 17:01

Никога не съм ползвал картофите като лечение, а само за хапване ;) А за картофите и температурата мисля, че бая сурови картофи трябва да се изядат, че да дигнеш температура :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Май 2015, 11:24

silver933 написа:Никога не съм ползвал картофите като лечение, а само за хапване ;) А за картофите и температурата мисля, че бая сурови картофи трябва да се изядат, че да дигнеш температура :)

Ако температурата се вдигаше със сготвени картофи то всички щяхме да ходим с температура :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот mangusta » 27 Май 2015, 16:05

Май наистина е безсмислено да се хабят картофите по този начин, при положение, че има и други ефикасни методи, с които да се понижи температурата :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Вдигат или свалят температурата суровите картофи?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2016, 17:18

mangusta написа:Май наистина е безсмислено да се хабят картофите по този начин, при положение, че има и други ефикасни методи, с които да се понижи температурата :idea:

Ами някои еко хора искат да използват картофите за това, аз лично ги предпочитам сготвени, ледът достатъчно сваля температурата, както и компресите, а ако се търси нещо билково, то чай от малина върши също работа. ;) толкова, колкото и картофите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта