Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Окт 2016, 11:46

До колкото знам е доста безсмислено раждането във вода, единственото предимство е, че залата е отделена и индивидуална. удоволсвтието е към 500 лева и знам, че се прави в 1 аг болница в София.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот kauda » 27 Окт 2016, 13:55

Ваня Стойчева написа:До колкото знам е доста безсмислено раждането във вода, единственото предимство е, че залата е отделена и индивидуална. удоволсвтието е към 500 лева и знам, че се прави в 1 аг болница в София.

Оф, скъпичко и като сложиш и избора на екип, сигурно излиза към 1600 лева раждането. Говорихме си какво представлява и се оказва, че през цялото време жената е на магаре, или на леглото и чак когато дойде време за напъните се мести във водата, което ... не виждам колко голям смисъл има, след като раждането продължава около 5 минути.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Gold » 27 Окт 2016, 14:57

Не знам дали е вярно, но съм чела че в Канада почти 100% от естествените и без специални нужди раждания, се провеждали във вода. И че си има много предимствата и за майката и за бебето.
За България просто не сме толкова запознати, моя приятелка роди така и изобщо не е за подценяване като вариант. Намерих една статия по въпроса https://web.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Jully » 27 Окт 2016, 15:39

МНого интересно, иначе топлата вода знаем, че се препоръчва, или поне на мен ми го казаха, че не бива да се къпеш преди раждането, защото отпуска мускулите и едва ли не може да не стигнеш до болницата. Така че потапянето във вода е страхотно, да ако пордължава по време на цялото раждане, ако е за последните минути мисля че е безсмислено.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nefertiti » 27 Окт 2016, 17:46

Gold, мерси за линка. По-късно ще прочета, че да не е през телефон.

Kauda, ако знаеш колко жени мечтаем раждането да продължава само 5 минути :lol: Tо водата е за целия предродилен период, не е да наджапат чак когато почне да напъва.

Ваня Стойчева, в 1 аг нямат водно раждане. Една момиче от нашия блок роди там преди няколко месеца и мога да я питам, ама мисля, че нямат.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот S_Milenska » 28 Окт 2016, 10:12

И според мен раждането трябва да бъде цялото във водата, но докато някоя жена, минала през това не дойде да разкаже как став аточно само ще си гадаем как преминава водното раждане.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nefertiti » 28 Окт 2016, 12:24

Прочетох интервюто с д-р Несторова. Ето че и тя казва, че всичко се случва под контрола на опитен медицински екип и че не се прилагат болкоуспокояващи, защото водата прави всичко по-лесно и с минимални травми. А и бебенцето веднага се гушва в майка си :heartbeating:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Ное 2016, 13:34

nefertiti написа:Прочетох интервюто с д-р Несторова. Ето че и тя казва, че всичко се случва под контрола на опитен медицински екип и че не се прилагат болкоуспокояващи, защото водата прави всичко по-лесно и с минимални травми. А и бебенцето веднага се гушва в майка си :heartbeating:

За последното не съм много съгласна, по-скоро ми се струва като рекламен трик, няма болница в България, където да оставят бебето веднага при майката, дават и го за 10 секунди да го погледне и после го отнасят за следващите 2 часа,докато мине времето, в което майката трябва да стои будна и на магарето. А това време може да бъде при бебето и то да засуче още в началото, както препоръчват специалистите по света. Иначе всичко останало може и да е така, не бих казала, че не е. Някъде бях чела историята на някаква жена, която е родила във водата в България. Историята и беше интересна, но края беше такъв, че бебето си беше някъде за 2-3 часа, или според състоянието и желанието на майката, може и за повече време да го няма.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Pacienti » 03 Ное 2016, 17:31

Леле, колко страници сте изписали, признавам, не ги прочетох всичките. :)
rabotnata pchela, от интервюто с лекарката не останах с впечатление, че оставят детето при майката, а че се дава веднага след раждането за да почувства бебето ритъма на сърцето и топлината на майчината кожа, дори преди да са отрязали пъпната връв. Скоро ще се виждаме пак с тях и ще я разпитам по-подробно, как е протекло. Може да я помоля и тя самата да разкаже. Виждам, че има интерес и ще е от полза за жените, на които тепърва им предстои раждане.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Kaya » 03 Ное 2016, 17:34

Темата определено е интересна и има какво да се види и да се прочете по нея, това е нещо ново за България и е доста интересно и атрактивно, а и като предполага по-малко болка и наранявания за майката, а и по-малка травма за бебетата, трябва дори да бъде нещо, което се препоръчва. Жалко, че го няма навскъде в страната.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта