Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот Kremiliya » 18 Мар 2015, 15:18

Имам едни замразени зелени домати, ако някой пита, защо съм ги замразила и идея си нямам. :mrgreen: Сигурно съм ги отделила за туршия, вчера ги гледам, че си изглеждат много добре, но не знам как да си ги приготвя,за да си ги хапваме, освен на туршия, а и по това време на годината кой прави туршия.. :lol: Но пък да ви призная, цвета им толкова ме изкушава да си ги хапна.... :mrgreen:

greentomato.jpg
greentomato.jpg (23.96 KiB) Прегледано 892 пъти

Давайте идеи, вие как приготвяте зелените домати, чувала съм, че някои ги панират, но не знам как се прави това, нито пък и как ще ги хапвам, като основно или предястие? :) Хапвате ли си по друг начин зелените домати, а дали ще се получат, след като са били замразени? :?: Някой от вас сещал ли се е да замрази домати, сигурно съм единствената, взела това решение. Както и да е, споделете вие как хапвате зелените домати, освен на туршия? :idea:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот Krum » 18 Мар 2015, 15:33

Много обичам зелени домати и си ги правя дори на грил стават супер ефектни, намазвам ги първо със зехтин и чесън и пека на тигана ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2015, 16:10

Аз ги панирам в яйце, брашно и галета, много добре се получават ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот Mon_ton » 18 Мар 2015, 16:26

rabotnata pchela написа:Аз ги панирам в яйце, брашно и галета, много добре се получават ;)

Ти ме разби направо, това като разни хора казват, че си готвят краставици и ставало на вкус, като тиквички, е не мога да с есъглася ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот Elica » 18 Мар 2015, 17:12

Не съм опитвала по друг начин зелените домати, освен в туршия, а там определено не ми харесват, винаги съм се чудила какви ли са на вкус сурови, прясно откъснати? :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот mix_twix » 18 Мар 2015, 18:11

Аз ги ям мариновани само, зехтин, чесън, чили и си хапвам така, обаче нямам идея дали като са били замразени ще станат, по-добре ги сготви някак си... :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот Lollipop » 19 Мар 2015, 08:02

Майка ми прави едно сладко от зелени домати, но не знам дали би станало от замразени, ако искаш мога да питам за рецепта, после с пържени филии много ще си ходи! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот Kaya » 19 Мар 2015, 10:43

Не съм ги опитвала в друг вариант, освен на туршия.. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот S_Milenska » 19 Мар 2015, 12:11

О, да панирай ги и се получават много добре после! :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как хапвате зелените домати, освен на туршия?

Мнениеот Локумът » 21 Мар 2015, 08:49

Lollipop написа:Майка ми прави едно сладко от зелени домати, но не знам дали би станало от замразени, ако искаш мога да питам за рецепта, после с пържени филии много ще си ходи! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

А, да бе! Сладко от зелени домати, като да кажеш, че си правиш сладко от лимони! Какво количество захар се използва, за да убие страхотния им кисел вкус? :shock:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron