Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Lili_pili » 24 Мар 2015, 18:14

Никога не съм носила храна на училище, нито на работа, а и не бих си носила. Как ще си изкарам яденето и ще го ям пред хората, естествено, че ще ме е срам!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот mix_twix » 18 Май 2015, 13:22

kauda написа:Ако се постараеш да изглежда обяда добре на дъщеря ти тя със сигурност съвсем скоро ще започне да участва в приготвянето му! Защо не предложите в училище, учителите да направят предложение за една седмица всеки да си носи от вкъщи храна, за да видят дали ще се чувстват по-добре, а който прецени нека да продължи и да има разни идеи за поощряване, тип лепенка на табло за най-здравословен ученик или нещо подобно. Ще се приеме еднакво добре и от учители и от родителите, всички обичат подобни експерименти. :roll:

Това е добра идея, но малко хора ще се съгласят и ще искат да участват, в повечето случаи родителите дават пари, защото ги мързи да приготвят разнообразен обяд.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот miron » 26 Май 2015, 10:51

Mon_ton написа:Аз много харесвам такива идеи, да се носят вкусни правилно подредени неща на училище, че и на работа дори. Много обичам да си нося храна на работа, гледам да си нося различни неща, да имам и за следобед дори.

Да и аз гледам да си нося храна на работа, защото не ми харесва какво се продава на близо, а и излиза много скъпо, което е ненужен разход просто.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Локумът » 26 Май 2015, 11:50

Няма какво да ви пука, аз си нося храна дори и сега на работа, едно, че ми е по-вкусно, второ, че е и по-разнообразно, трето, че не остава излишна храна вкъщи, четвърто е без пари, щото така или иначе е сготвено.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Rali_hr » 27 Май 2015, 12:26

Сега си взехме една хубава кутия за учичлище, но то не остана още много време да я ползва ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот kauda » 01 Юни 2015, 17:09

Rali_hr написа:Сега си взехме една хубава кутия за учичлище, но то не остана още много време да я ползва ;)

Хубаво е, че сте намерили решение, не е лесно да се научат децата да ядат правилно, а и особено в среда, в която това е необичайно.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Yunona » 01 Юни 2015, 23:16

kauda написа:
Rali_hr написа:Хубаво е, че сте намерили решение, не е лесно да се научат децата да ядат правилно, а и особено в среда, в която това е необичайно.


Така е - не е лесно, но не е и невъзможно!
Хубавата кутия за обяд е чудесен плюс. Другото са разговорите с детето - внимателно да се внуши идеята, че това е за неговото здраве - за изглежда добре и да се чувства добре!
Преди няколко години, когато голямата ми дъщеря започна да си носи храна в училище, всички я гледаха странно, смееха и се, че не сме и давали пари да си купи храна от лавката, та затова си носела. А в тази лавка всъщност продаваха само боклуци. Писнало и един ден, озъбила се на един от присмехулниците, че никога не би се редила на опашка за такъв боклук като багетата, която той яде в момента. И че има друга представа за вкусна храна. Не след дълго и други последваха примера и :) Редовно си сверяваха съдържанието на кутийките :)
Малката ми дъщеря сега е в гимназията, от години си носи храна почти всеки ден (когато има повече от 5 часа).
Например утре аз ще нося в офиса (а тя в училище) салата от черна леща, киноа, тиквички на грил, червен лук, чери доматки, подправки и малко грана падано за разкош :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот S_Milenska » 02 Юни 2015, 07:51

Моята дъщеря не иска да си носи обяд, не знам как да я убедя, до миналата година си носеше винаги ядене, а сега какво стана тази година отказва, а то насила хубост не става. Надявам се през другата учебна година да нямаме проблеми.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот miron » 03 Юни 2015, 13:28

Като не иска ще настояваш, мен повече ме кефи да си нося храна от вкъщи, така знам че у нас нищо не се застоява а и не харча пари за храна, после си купувам нещо което далеч повече ми харесва, пробвай тази философия. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот kalinka-kuku » 03 Юни 2015, 14:49

Но сега се връща времето, в което повече деца носят обяд в училище и това става нещо нормално, докато аз когато бях ученичка нито едни не е носил обяд от вкъщи и щеше да е супер необичайно.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта