Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси
Правила на форума
Добави отговор

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

02 Дек 2015, 17:25

kauda написа:И сред големите има хора, които не искат да си носят обяд на работа и дори се случва да се смеят на други, които го правят, да им подмятат и подобни. Не е приятно за никой, все пак това е избор, те като се чувстват по-добре като стоят гладни или като ядат пакетирани храни по цял ден проблемът си е само техен.

Пфф егати комплексарите, не мога да повярвам, че има и такива, аз преди често си носих храна в офиса, сега се храня вкъщи, не ходя във офиса :lol:

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

18 Яну 2016, 16:11

Определено храненето с домашна храна е предимство! Дали в училище или на работа. Друг вече е въпросът, че ние от малки нямаме този навик, като огладнеем навън родиетлите ни не ни дават нещо стойностно, а ни купуват вафли ;)

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

18 Яну 2016, 17:53

kauda написа:Определено храненето с домашна храна е предимство! Дали в училище или на работа. Друг вече е въпросът, че ние от малки нямаме този навик, като огладнеем навън родиетлите ни не ни дават нещо стойностно, а ни купуват вафли ;)


Лошо е като нямаш навик. Но щом разбираш проблема, значи си достатъчно пораснала и можеш да си приготвяш храна сама. Поне салата или здравословен сандвич :) Просто кажи на родителите си какви продукти би искала да имате вкъщи :)
Разбирам какво е, защото съм пораснала с двама непрекъснато работещи на смени родители и нулево присъствие на баби в живота ми. Майка ми признава, че не разбрала кога съм пораснала, какво остава храна да ми приготвя. Никога не съм закусвала вкъщи, в даскало си купувах кифли, "рогчета" и "софиянки" (нещо като милинки). Хубавото беше, че имаше "плод-зеленчук" до училището, та редовно си взимах ябълки и разни бебешки плодови пюрета, които много обичах.

Затова моите деца пораснаха по друг начин. Понякога аз им приготвям (приготвях) храна за училище, понякога - те сами.
Много често не се купуват специално продукти, ползваме наличностите в хладилника. Ето, вчера пекох пиле, остана половината бяло месо. За утре малката дъщеря ще си носи пълнозърнеста тортиля (купувам ги готови) с това месо, салатка айсберг, морков, зелена ябълка и горчичен сос с много мъничко мед. Комбинацията е много приятна и вкусна.

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

18 Яну 2016, 22:05

Кауда, думите ти звучат като на една моя прителка. Т толкова искаше детето й да се храни здравословно,но в същото време да преларва достатъчно време във фейсбук. В резултат на опитите ймалкия сега пищи до хладилника за нещо сладко..
А днес в една група видях една жена постнала снимка с кутийки с храна, нарязана чушка, чипс от цвекло, кашкавал на лентички. Това им беше приготвено зса разходката. Много се впечатлих признавам си. Та мисълтс ми е, че катоимаше желание намираш и начин,налк така? :)

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

21 Апр 2016, 09:02

Lollipop написа:Кауда, думите ти звучат като на една моя прителка. Т толкова искаше детето й да се храни здравословно,но в същото време да преларва достатъчно време във фейсбук. В резултат на опитите ймалкия сега пищи до хладилника за нещо сладко..
А днес в една група видях една жена постнала снимка с кутийки с храна, нарязана чушка, чипс от цвекло, кашкавал на лентички. Това им беше приготвено зса разходката. Много се впечатлих признавам си. Та мисълтс ми е, че катоимаше желание намираш и начин,налк така? :)

Но пък за повечето е по-лесно, вместо да нарежат малко моркови, те купуват някой боклук. Не че има нещо лошо, ако понякога си позволите на детето да яде някви кофти бисквити. Лошото е, когато е ежедневие.

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

21 Апр 2016, 10:12

Не се срамувам, мисля за своето тяло и здраве, а не какво ще говорят другите.

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

27 Май 2016, 11:19

Lollipop написа:Кауда, думите ти звучат като на една моя прителка. Т толкова искаше детето й да се храни здравословно,но в същото време да преларва достатъчно време във фейсбук. В резултат на опитите ймалкия сега пищи до хладилника за нещо сладко..
А днес в една група видях една жена постнала снимка с кутийки с храна, нарязана чушка, чипс от цвекло, кашкавал на лентички. Това им беше приготвено зса разходката. Много се впечатлих признавам си. Та мисълтс ми е, че катоимаше желание намираш и начин,налк така? :)

Май верно така се получава, стига да искаш, можеш да осигуриш нормална храна за разходката, или за училище, а не да се ядат боклуци. Ама по-лесно е да купиш нещо пакетирано, и това и ние самите го правим де...

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

27 Май 2016, 11:56

Когато имам дете, ще го науча от 1 клас да си носи обяд, за да не се чувства некомфортно, дори имаше едни идеи за баща, който всеки ден рисува различна картинка на сандвича на детето му, или различни салфетки или друго за да се чувства специално. Мисля, че по този начин със сигурност ще му е приятно да си хапва и няма да се притеснява от подигравките и подмятанията на околните ;)

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

27 Май 2016, 12:12

Децата много се влияят от мнението на другите, особено приятелчета и съученици. Трудно е родителите да ги научат да отстояват своето, още повече когато става въпрос и за здравословно хранене. Но пък наблюдавам, че в класа на сина ми повечето деца си носят закуски като него и няма защо той да се чувства различен или да му се присмиват.

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

30 Май 2016, 16:54

Вече, когато толкова се говори за здравословното хранене, май и родителите обръщат повече внимание и са склонни да носят закуски повече деца, просто защото са свикнали и не им е проблем. :) Добре е обаче да започне и носенето на салати и някакви манджички, колкото и да са здравословни сандвичите, не може постоянно на сандвичи.
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8