С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот Мади Ранчева » 26 Мар 2015, 11:44

До сега използвах купешки препарат, но след като измих прозорците с него, с ръцете ми се случи нещо ужасно, затова още след първия път, в който бърсах с него, просто полетя към коша. :evil:
С ръкавици за мен е кошмарно да чистя прозорците, затова въобще не го правя на въпрос :!:

Поради тези причини реших да мия прозорците само с домашен препарат! :roll: Нямам идея какво от подръчните средства у дома би могло да почиства, така както купешкия препарат за прозорци и много се надявам на адекватни съвети от ваша страна :idea:
225305.jpg
225305.jpg (38.01 KiB) Прегледано 1862 пъти
Казвам адекватно, понеже четох за някакъв домашен препарат за почистване на прозорци, които съдържаше и глицерин, та си мисля, дали няма да се замацват повече прозорците с него, отколкото да се почистват :roll:
Какво ще кажете вие, с какъв домашен препарат е най-добре да мием прозорците, вие какво си приготвяте? :roll:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот LEILA » 26 Мар 2015, 11:46

То и аз си правя домашен препарат, но не е особено приятно, понеже смесвам вода с оцет, не е много свеж аромата, но поне наистина ти пази ръцете, стига да е натурален оцета, де :D
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот Коцева » 26 Мар 2015, 11:48

М и аз мисля, че по-скоро с този глицерин може да се замаже положението, отколкото да се почисти нещо, така че по-добре да не опитваш или да пробваш на някаква съвсем малка площ :idea: Иначе с няколко капки амоняк във водата става перфектен препарат за прозорци :idea: :)
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот dinkog » 26 Мар 2015, 12:52

Никога не съм пробвал с домашен препарат, може и да става, лимонът няма ли да помогне в почистването? :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот веселказасмяна » 27 Мар 2015, 13:59

dinkog написа:Никога не съм пробвал с домашен препарат, може и да става, лимонът няма ли да помогне в почистването? :)

Парченце лимон за петна - да, но представяш ли си колко лимона ще трябват за една кофа с домашен препарат, по-добре да си купиш оцет :idea: така и правя, но добавям и сол ;)
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот Snejna » 27 Мар 2015, 14:25

Не съм ползвала домашен препарат, има толкова много варианти за почистване на прозорците, а ако сте упорити може и само с вода да ги изчистите.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот Локумът » 27 Мар 2015, 16:02

:roll: Голяма стана тая мания по натуралните неща, та за тоалетната препарати за почистване няма ли да се измислят?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот dinkog » 03 Юни 2015, 13:47

Локумът написа::roll: Голяма стана тая мания по натуралните неща, та за тоалетната препарати за почистване няма ли да се измислят?

Всичко, дори и за тоалетната трябва да има натурални препарати :Р
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот Локумът » 22 Юни 2015, 16:39

dinkog написа:
Локумът написа::roll: Голяма стана тая мания по натуралните неща, та за тоалетната препарати за почистване няма ли да се измислят?

Всичко, дори и за тоалетната трябва да има натурални препарати :Р

То само това остава, може да вземем да си захранваме вече бактериите!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: С какъв домашен препарат миете прозорците си?

Мнениеот Kaya » 01 Юли 2015, 12:37

У нас мия прозорция с препарат обикновен, ас лед това минавам със спирт и наистина стават блестящи стъклата, най-добрия избор е със спирт или какъвто и да е алкохол (без вино и ликьор :lol: :lol: :lol: :lol: )
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта