Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот sofi_black » 01 Апр 2015, 13:23

Мъжът ми адски много обича кетчуп и общо взето го слага на всичко, което му падане, от филийките за закуска, до картофената яхния за вечеря :D :D

Да де, но се сещате, че в този кетчуп, който се продава масово, колко и скъп да е той, то няма нищо истинско и като хората!
images.jpg
images.jpg (8.17 KiB) Прегледано 705 пъти
Мисля, че стана време да започвам да приготвям на моя любим кетчуп, тъй като и мен си ме хвана тази мания! :!: Не съм убедена точно как се приготвя, какви са необходимите зеленчуци и други съставки, но с удоволствие ще забъркам каквото е необходимо, за да приготвя домашен кетчуп!

Много се надявам да ми дадете повече информация за това как да приготвя домашен кетчуп и какво ще ми е необходимо като уреди за направата му! :)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот red_eyes » 01 Апр 2015, 13:30

То си е мноого близко до лютеницата - домати и чушки, но се меши в блендер, след това се слага да се вари заедно със сол и захар, на слаб огън и докато се сгъсти, това е :) :)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот moni.sparrow » 01 Апр 2015, 13:35

Правила съм, но сама си го изядох по подобна рецепта, каквато сподели и ред айс ;) Наистина не става като купешкия кетчуп, но е вкусен при всички положения, просто децата не очакваха подобно нещо!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2015, 14:27

red_eyes написа:То си е мноого близко до лютеницата - домати и чушки, но се меши в блендер, след това се слага да се вари заедно със сол и захар, на слаб огън и докато се сгъсти, това е :) :)

МИ не е точно така, домашния кетчуп е само от домати, няма чушки и се прави с оцет ;))
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот dinkog » 01 Апр 2015, 14:55

Много сложно ми се вижда, по-добре от магазина пък и има една световноизвестна марка, която прави жесток кетчуп :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот Lili_pili » 01 Апр 2015, 16:03

Харесва ми идеята за домашен кетчуп, макар че повече ми харесва да си купя от магазина, защото е по-лесно, но тази година бих пробвала.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот gomez123 » 03 Апр 2015, 11:50

dinkog написа:Много сложно ми се вижда, по-добре от магазина пък и има една световноизвестна марка, която прави жесток кетчуп :)

Ех, коя пък е тази световноизвестна марка, че да е кетчуп като кетчуп от домати и без оцветители и Е-та? :o :shock: :shock:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2015, 10:32

gomez123 написа:
dinkog написа:Много сложно ми се вижда, по-добре от магазина пък и има една световноизвестна марка, която прави жесток кетчуп :)

Ех, коя пък е тази световноизвестна марка, че да е кетчуп като кетчуп от домати и без оцветители и Е-та? :o :shock: :shock:

Heinz е много добър кетчуп, кое не им харесваш?! 850гр. е 10лв., надали можеш да го сравняваш с кетчупа от 2лв. за литър!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Приготвяли ли сте домашен кетчуп, хайде да ми помогнете?!

Мнениеот dinkog » 28 Апр 2015, 09:29

gomez123 написа:
dinkog написа:Много сложно ми се вижда, по-добре от магазина пък и има една световноизвестна марка, която прави жесток кетчуп :)

Ех, коя пък е тази световноизвестна марка, че да е кетчуп като кетчуп от домати и без оцветители и Е-та? :o :shock: :shock:

Дам, точно Hainz Си вземам и съм много доволен, цената хич не е малка и съм склонен да им вярвам на качеството, за разлика от кетчуп литърче за 3лв. ;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта