Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Pipilota » 04 Апр 2015, 08:57

Следващата година синът ми ще бъде в първи клас, което е чудесно! НО, за съжаление отново приемът на училищата ще бъде по райони, което означава, че ще е почти невъзможно да го запиша в хубаво училище, защото не живеем в елитните части на града, а по покрайнините! :xТочно срещу блока има училище, но проблемът е, че не виждам как ще развиваме мозъка на детето, след като училището е слабо! И като казвам слабо - имам предвид и децата, които са там! Та има деца в 3 клас оставащи на изпити! :o

why-is-my-child-getting-bad-grades-no-motivation.jpg
why-is-my-child-getting-bad-grades-no-motivation.jpg (28.18 KiB) Прегледано 2679 пъти

Не мога да си представя да пусна детето си да учи в такова слабо училище, това означава, че мозъкът му тотално ще спре да работи! И какво излиза, кой не живее в скъпите квартали, не му стигат парите да пусне на някой друг директор, то трябва да бъде в слабо училище и да се спре развитието му! Никой не може да ме убеди, че развитието на мозъка му ще продължи правилно и градивно, ако децата около него със зор изкарват 3-ки във втори клас! Така стандартите му ще се понижат и съответно критерия кое е добре научено ще спадне мнооого! :!: :!: :!: :!: Не знам какво да правя в това положение, излиза наистина, че бедните нямат право на акъл! :evil: :evil: :evil: Надявам се да ми помогнете, как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище? :geek:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот silver933 » 04 Апр 2015, 09:47

Е това е супер гадно!!! И аз не одобрявам това райониране, все пак тези, които ходят по другите училища са деца с желание да се развиват, а тези, които не подбират просто ходят някъде. :roll: Не знам, освен със сериозно учене у дома и изпитване, друг вариант не виждам.. :((
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2015, 10:28

Това е много гадно, точно събереш ли се с такива хора с ограничени възможности и най-вече желание положението става страшно. Учила съм в слабо училище и наистина действа супер демотивиращо. Казваш си защо аз да уча, като останалите биват поощрявани и получават оценки въпреки слабите резултати, а аз се старая и накрая съм оценявана реално, е и аз няма да уча! И така.. :cry:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Snejna » 04 Апр 2015, 10:58

Пряко е свързано училището и достъпа до добро образование и това, което ще се случи в бъдеще с детето. Не може да учи в абсурдно училище и да очаквате да завърши после Кеймбридж.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Pipilota » 06 Апр 2015, 09:18

Не знам направо как ще се справяме. Не ми се иска да остава в училище, в което ясно се вижда, че има деца, които нямат желание нито те нито родителите им за успех и развитие. Наистина ще му действа демотивиращо, разбира се!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Anka » 06 Апр 2015, 15:56

Не мисля, че може да стане, то винаги ще знае, че покрай него децата не се стараят и изкарват, защо то да се мори?!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Malina » 06 Апр 2015, 16:13

Който живее на кофти място получава кофти образование, независимо колко много чудесии и колко челни стойки изпълняват родителите. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот S_Milenska » 06 Апр 2015, 16:57

И аз съм учила в слабо училище, след 4 клас заминах да уча в по-добре училище и осъзнах как нищо не знам, защото всички покрай мен са абсолютни слабаци.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Andrey » 16 Апр 2015, 10:21

Не знам що толкова се притесняваш, то ако иска да си учи детето ще учи без значение какви са около него :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Локумът » 16 Апр 2015, 10:48

Andrey написа:Не знам що толкова се притесняваш, то ако иска да си учи детето ще учи без значение какви са около него :)

Не е точно така, като си обграден от идиоти няма как да стане друго, все пак народа го е казал "с какъвто се събереш, такъв ставаш" ...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта