Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот draga.mihova » 09 Апр 2015, 11:43

Преди време коремът ми започна да се подува само при смяна на сезоните, съответно и храните, когато минаваме от туршии към зелени салата, например :D (не, че обичам много туршия, образно казано е :D ), както и от пресни зеленчуци към такива по-твърди като зелето.

В последно време обаче от края на зимата, каквото и да хапна коремът ми постоянно се подува, огладнявам, не ям без да съм гладна, но въпреки това корема ми е подут :cry: :cry:
flatulence cure.jpg
flatulence cure.jpg (43.48 KiB) Прегледано 2273 пъти
Притеснявам се вече да обличам по-тесни ракли, понеже ми стърчи корема, а като сложа панталон много ми стяга!

Не зная дали има спасение, какви ли не храни опитах, последно установих, че само от препечен хляб със сирене не се подува и в последната седмица ям само това, :( което от една страна е добре, свалих някой и друг килограм, но не е честно! :evil:
Дайте някакви съвети - има ли начин да се спасим от подуването на корема и какви са те - чайове, отвари или цял живот на диета?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот Harmony » 09 Апр 2015, 11:48

Мисля, че повечето течности и течни храни са гаранция за спокойствие в червата :idea: Майка ми имаше подобен проблем, но й се оправи с времето, като начало може да опиташ лека полека да хапваш сезонните, ако видиш, че никак не ти понася по-добре при чичо доктор!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот Fancy » 09 Апр 2015, 11:54

Май по-често този проблем се среща при жените, ама имам една позната, която пак така й действа смяната на храните, но пък тя пие от хапчетата тип Мезим форте и Еспумизан, само докато свикне не повече от месец :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот Rali_hr » 09 Апр 2015, 12:05

И аз страдам от такова подуване и газове, ако ям броколи, боб, карфиол, грах, пуканки и после умирам от корем! Тъй че внимавай, забелязах, че ако се подложа на диета и за дълго време не ям тези храни, то постепенното им включване го приемам много добре и нямам проблеми със стомаха. Но внимавам - не ги ям по самостоятелно, а винаги с малко хляб, а пуканките - след като съм яла. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Апр 2015, 15:15

Всякакви храни, които правят газове ги забрави, поне за известно време. Аз страдам от ужасни газове, направо ми иде да скоча от някъде от билки и от там ме хваща и разстройство дори. Избягвай ги и скоро ще ти отмине ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот Kremiliya » 09 Апр 2015, 15:29

Оф, и аз страдах от такова подуване, сякаш всичко, което хапвах и ме караше да се чувствам така. После намалих подправките, избягвах пърженото, всичко, което образува газове и започнах да пия пробиотик, много ми помогна, за щастие ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот dinkog » 09 Апр 2015, 15:59

Внимавай какво ядеш, това е положението и мини през лекар, той ще ти назначи лекарства :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот LaCoquine » 22 Апр 2015, 15:18

Мисля, че тук симбиотика също може да бъде от помощ, но е нормално пролетта да ти става така, както и наесен :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот kauda » 22 Апр 2015, 15:30

LaCoquine написа:Мисля, че тук симбиотика също може да бъде от помощ, но е нормално пролетта да ти става така, както и наесен :idea:

Особено, ако страдаме от колит или гастрит :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да се спасим от подуването на корема – помогнете?!

Мнениеот Леля Живка » 22 Апр 2015, 16:09

По-често ако си хапвате ще се спасите от подуването на корема, редовното хранене е много важно :)
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта