Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот BeenieGal » 18 Май 2015, 14:43

В последно време явно имам мигрена, не е установено от лекар, но нямам никакви други причини, които могат да предизвикат това почти постоянно главоболие :idea: Съответно посещавах офталмолог, засякох дали е повлияно от МЦ, но не, нищо такова, когато си реши ме боли.
Image.jpg
Image.jpg (11.18 KiB) Прегледано 1275 пъти
Понеже вече едно хапче не ми е от полза и ми се налага да пия минимум по две такива, спрях въобще да взимам каквото и да било и реших да се оставя на народна медицина или хранителен режим, който да повлияе мигрената, ако е възможно въобще!
Според вас дали има начин да облекча мигрената у дома с двете неща, които посочих или по-скоро да я облекча, тъй като не мисля, че може да бъде лекувана :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот Nightmare » 18 Май 2015, 14:50

Като бях млада-младина и аз имах ужасна мигрена, някога не можеш да заспя от болка, друг път се събуждам от главоболие, но в крайна сметка мина от само себе си, като бях чула една рецепта още тогава, но не си спомням дали съм опитвала да си сложи на челото кора от банан, за да облекчи болката, не ти коства нищо ;)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот Anka » 18 Май 2015, 14:51

Може - лягаш си и чакаш да ти мине ;) :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот nushi.kisyova » 18 Май 2015, 14:57

Преди време и аз страдах, като имах чувство, че ме заболява повече от кафе, шоколад, кола :? а допреди това мисля, че като заболи глава и по-лесно именно от тези храни ми минаваше :roll:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот lini_leni » 18 Май 2015, 16:33

За мигрената не е ли добре да се установи причината и да се лекува по някакъв начин, доколкото зная уж казват, че не може, но при положение, че се открие причината, то трябва да е успешно, ако ще лечението да се състои в това да се отърсиш от напрежението за една седмица на Боровец!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот Pipilota » 19 Май 2015, 10:47

lini_leni написа:За мигрената не е ли добре да се установи причината и да се лекува по някакъв начин, доколкото зная уж казват, че не може, но при положение, че се открие причината, то трябва да е успешно, ако ще лечението да се състои в това да се отърсиш от напрежението за една седмица на Боровец!

бАровец не е за всеки хаха :lol: :lol: :lol: :lol:
Не знам аз с радост бих предприела една такава почивка.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот m.vulev » 19 Май 2015, 10:56

Това си е доста сериозно, ама защо жените все страдат от мигрена, ние като някакви дебелокожи, нямаме никакви притеснения :D
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот Mon_ton » 19 Май 2015, 11:54

Аз лично не страдам от мигрена, а от други проблеми най-вече с очите и ме боли глава почти постоянно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Май 2015, 13:28

Може да те дразни промяната на температурата, мен това стопляне много ми влоши здравето.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Възможно ли е мигрената да бъде облекчена у дома?

Мнениеот qwerryyy » 19 Май 2015, 14:41

Ще се лекуваш най-добре след като минеш покрай лекар, иначе знам, че чайовете с лимон действат много добре за главоболието.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта