Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот julianne » 26 Май 2015, 12:56

Привет!
Искам да ви се оплача от няколко вида мокри кърпички, които обриват кожата на малката. Сега научих, че и сам можеш да си направиш домашно мокри кърпички, но не зная какво се изисква :idea:

Не зная дали има толкова здрава хартия, било то тоалетна или кухненска, която да не се къса, като салфетка, а и по какъв начин ще останат само влажни, а не мокри :roll: Смятам, че трябва да си взема и подобна кутия, в която да ги съхранявам, за да не изсъхват бързо :!: :?
Homemade-Baby-Wipes.jpg
Homemade-Baby-Wipes.jpg (33.08 KiB) Прегледано 3311 пъти
Всъщност най-много ме притеснява, това което трябва да сложа като разтвор, понеже не зная как ще реагира бебешката кожа :roll:

Надявам се да ми дадете повече информация за направата на домашни мокри кърпички, от които да не се обрива бебето, а и да почистват достатъчно добре :!:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот sofi_black » 26 Май 2015, 13:04

Направих си подобни мокри кърпички от кухненска хартия, но във водата бях сложила само зехтин, както си беше по рецепта и бяха доста добре, докато един ден не реших да си сваля спиралата с тях, беше ужас, с очната линия имат успех, но не и със спиралата, а за бебо не знам дали само това ще е достатъчно, бях намерила някаква рецепта с малко детски шампоан и олио :idea:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот lini_leni » 26 Май 2015, 13:18

Мисля, че за бебета нищо от този сорт няма да помогне, така че е по-добре да се купят възможно най-хипоалергенните :idea:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот Jully » 26 Май 2015, 13:20

Не съм си правила,а и не мисля, че могат да се направят с нещо, самите кърпички ми приличат на мен на онези ленти които продават за кола маска. :roll: Иначе след като имате големи проблеми с мокрите кърпи просто не ползвайте, купете пакет качествени само за разходките, а иначе мийте с вода, както са правили хората преди години.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот LaCoquine » 26 Май 2015, 14:23

Jully написа:Не съм си правила,а и не мисля, че могат да се направят с нещо, самите кърпички ми приличат на мен на онези ленти които продават за кола маска. :roll: Иначе след като имате големи проблеми с мокрите кърпи просто не ползвайте, купете пакет качествени само за разходките, а иначе мийте с вода, както са правили хората преди години.

Да, това е възможно по-добрият вариант, но кои са качествените, аз не успях да посоча марка, затова оставям на вас това :idea: :roll:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот kauda » 26 Май 2015, 15:26

Със сигурност има и някои едва ли не био мокри кърпички, защо не пробвате и с такива??
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот Jully » 27 Май 2015, 15:11

Даже не съм виждала домашни мокри кърпички и никога не съм ползвала. След като имате толкова проблеми, защо не пробвате нещо от типа на памучни кърпички и не ги мокрите с вода, но това трябва да се пере.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Май 2015, 12:58

Jully написа:Даже не съм виждала домашни мокри кърпички и никога не съм ползвала. След като имате толкова проблеми, защо не пробвате нещо от типа на памучни кърпички и не ги мокрите с вода, но това трябва да се пере.

Това после трябва да влезе в коша, макар че толкова био майки има...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот Jully » 29 Май 2015, 12:10

А пробвала ли си всички кърпички на пазара, има на Памперс едни за чувствителна кожа, вярно е, че са скъпи, но не можеш да ги сравняваш с онези 200броя за 2 лева.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Правили ли сте си домашни мокри кърпички?

Мнениеот Malina » 29 Май 2015, 14:40

Не знам кое ще е това, кеото може да ги задържи влажни, иначе с малко кокосово масло в самата смес ще стане много приятно за кожата.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта